INNERSPHERE – EP (CD/EP-2016)

„Progrese, agresivita, melancholie, originalita“. Tímto mottem začíná průvodní dopis, který jsem obdržel společně s debutovým EP plzeňských INNERSPHERE. Když přihlédnu k tomu, že čtveřice hudebníků spolu hraje teprve od května minulého roku, jeví se mi jejich debut jako hodně zdařilá záležitost. Hudebníci se na sebe snaží upoutat pozornost propracovanou hrou, technickými finesami všeho druhu, přičemž ve všem čtyřech položkách (atmosferické intro nepočítám) je přítomna agresivita a také melodika. Mým osobním favoritem je hned úvodní skladba „Thread“, při které mě ze židle zvedly především překrásné vyhrávky v druhé části skladby.

Ani pokračování v podobě „Creation“ však není nikterak marné, byť té agresivity trochu překvapivě ubylo a skladba tím dostala spíše thrashový rozměr. Co se týče vokálu, a teď to myslím obecně, není tu nic, co by pošlapávalo onu žánrovou tradičnost. Chválím ovšem snahu za přehledné frázování, jednotlivým slovům je skvěle rozumět, takže se dá i soudit, že INNERSPHERE ve skladbách ukrývají nějaké hlubší poselství a je třeba se jimi zabývat.Inner Sphere Při poslechu skladby „Inner Sphere“ se mi pak trochu vracejí vzpomínky na kdysi velmi aktivní pražské deathmetalisty PESSIMIST, jejichž hráčské umění obdivoval snad každý druhý recenzent. Plzenští sice nezamotávají posluchače do až tolik pavučin komplikovanosti, ovšem po stránce feelingu a vůbec skladatelského přístupu, je tato (částečná) podobnost nasnadě.

INNERSPHERE zkomponovali opravdu velmi působivou nahrávku, a to i přes konstatování, že jde vlastně o premiérovou ochutnávku. Těžko říci, jak by dokázali INNERSPHERE pobavit z dlouhohrajícího alba, avšak existuje velká pravděpodobnost, že právě tahle parta by se mohl dostat do přední linie tuzemského death metalu. Nicméně „bezejmení“ to mají dnes neskutečně těžké a samotná kapela určitě moc dobře ví, že ji čeká ještě hromada práce. Tak tedy hodně štěstí…

ALL

https://www.facebook.com/innerspheremetal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *