INNERSPHERE – Amnesia (CD-2018, MetalGate)

Deathmetalová skupina INNERSPHERE působí na scéně sotva tři roky. Za tu dobu se plzeňským podařilo definovat vlastní hudební tvář a výrazně na sebe upozornit prostřednictvím premiérového EP „Innersphere“. Právě tento počin odhalil až suverénní hráčskou zručnost, která kráčí ruku v ruce se schopností vyprodukovat pestrou a přitažlivou skladbu.

Debut „Amnesia“ už tedy není ani tak o překvapení, jako spíše o jistém druhu očekávání. Vážení příznivci metalu, je tomu skutečně tak. INNERSPHERE přísahají na deathmetalový žánr s příznačnou severskou melodikou, přičemž mety INSOMNIUM či OMNIUM GATHERUM nejsou rozhodně zastrčeny v nedohlednu. Jenže problém je zatím v tom, že INNERSPHERE ještě nedokáží svůj hodnotný produkt naservírovat na stříbrném podnose. Výrazivem kluci úplně zbytečně vymetají taková zákoutí, která byla těmi největšími už dávno objevena a svým způsobem i zatracena.

Co tím myslím? Kupříkladu velmi laciné čisté vokály a sbory (na štěstí jich není tolik), nemluvě o lámané angličtině a celoplošně neuvěřitelné image. INNERSPHERE mají na to, aby byli samostatní a ryze individuální ve svém počínání, ale na „Amnesia“ si stále jaksi „hrají na někoho jiného“. Ostatně patrné je to i z níže posazených klipů, zejména pak z toho ke skladbě „Black Forest“. Že už jste tohle všechno viděli v daleko důvěryhodnějším balení?

Je těžké to přijmout, neboť INNERSPHERE jsou zkrátka dobří. Nicméně osobitý feeling na jejich velkém debutu postrádám. Když si ale člověk uvědomí, že „Amnesia“ je teprve první metou, nezbývá mi nic jiného, než INNERSPHERE objektivně pochválit. Teď už jen zahodit to „nepotřebné“.

Skladby: Proem, Shape The Nihilism, Black Forest, Tell Me, Asylum, Presence, Amnesia, Impure, When The Empire Falls, Deceased.

Sestava: Míra Litoměřický – kytara, zpěv; Lukáš Mai – kytara; Jan Karel – baskytara, zpěv; Tomáš Lebenhart – bicí.

ALL

http://bandzone.cz/innersphere

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *