INNER MISSING – Defeat (CD-2014, Satanath Records)

Následující nahrávka není úplně z nejčerstvějších, ale protože mi zbyla celá řada disků ve frontě, dostává se na tento produkt až nyní. Ono v základě jde spíše o představení v Česku absolutně neznámé formace, která v příštím roce oslaví deset let existence. Vše podstatné se začalo odehrávat někdy v roce 2008, kdy tuto bandu postavil skladatel a vokalista Sigmund, jenž se zároveň obklopil celou řadou schopných hudebníků. Na v pořadí čtvrtém albu „Defeat“ se pak setkal v podstatě jen s klávesistou Malearem a dalšími dvěma hosty (Valtazar – bicí, Dmytry – basa).

Proč jsem si ale album na recenzi vybral, to není ani tak samotná kvalita, jako spíše pikantérie spočívající v přednesu hlavní persony. Ten totiž používá legitimního operního barytonu, z čehož jsem byl upřímně velmi překvapen. Žánrově se nahrávka ubírá gothic/doomovými cestami, přičemž ani skladatelsky na tom Rusové nejsou vůbec špatně. Ale ještě na chvilku k tomu zpěvu.Inner Missing Sigmund opravdu pěje tak, jako kdyby byl součástí naší klasické Rusalky. Vodníka by dost možná i dal (no, naživo těžko říci), ovšem to není úplně podstatné. Podstatné je předně to, že tento způsob vyjádření vypadá v počátku docela svěže, ale postupem času se z něho stává prostředek skoro až obtěžující. Místy by to opravdu chtělo nějakou změnu, určité doplnění či korekci.

Jak už jsem výše uvedl, nahrávka sama o sobě nepostrádá několik vskutku zajímavých skladeb, mezi kterými vidím hned úvodní „The Secret“, skvěle si čtveřice vede i např. u pomalejších balad typu „The Princess Of The Snow“ a „Defeat“. Kapela si po kompoziční i instrumentálně stránce vede docela důstojně, a především podíl šikovného klávesisty není nezanedbatelný. Bohužel velkým hendikepem je nevýrazný kytarový zvuk, dle kterého snadno poznáte, že INNER MISSING do úplně špičky nepatří. Při této příležitosti bych měl ale určitě uvést, že Rusové už v následujícím roce (2015) zrealizovali produkt s názvem „The Sentinel and the Murderer“, avšak bez přispění žádného z labelů. Toť tedy jedna z dalších vlaštovek z rozlehlých ruských končin.

ALL

https://www.facebook.com/InnerMissing

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *