INGROWING – Underground? Především skvělá muzika, spousta kámošů a známejch, na který se můžeme spolehnout

Tak tuhle ultra brutální bandu vám vůbec nemusím představovat. INGROWING jsou již delší dobu perlou naší podzemní scény, tak doufám, že jsme tímto rozhovorem udělali radost našim čtenářům, kteří nám radili, abychom přitlačili na pilu… No a teď už patří slovo Vlakinovi.

Nemůžu jinak začít, než gratulací k výbornému albu Cyberspace
Óóó, děkujeme mnohokrát. Diufám, že naše další výplody se ti budou líbit ještě víc.

Po vydání této skvělé desky jste odehráli spoustu koncertů, nechyběli jste ani na žádném důležitém festivalu… Vlakine, kde se ti líbilo nejvíce? Máš nějakou výjimečnou vzpomínku?
Máš pravdu, odehráli jsme toho po vydání Cyberspace celkem dost. My se ale snažíme koncertovat po celý rok a ne jenom u příležitosti vydání CD. Souvislejší turné ale v těchto podmínkách asi nehrozí. Zmínil ses o festivalech, takže se zaměřím především na ně. Z těch, co jsme odehráli, se mi asi nejvíc libilo na OBSCENE EXTREME Festu v Trutnově. Výborný kapely, skvělá organizace, spousta lidí od nás i z ciziny, prostě pohoda. Kdo tam nebyl, může skočit do zdi. Sice se tam pár NAZI – idiotů snažilo druhej den večer provokovat, ale neměli to dělat, protože dostali, co si zasloužili. Takže sečteno, podtrženo – perfektní fest! Výborný bylo i lotoměřický DYNAMO (až na tu organizaci) a taky letošní BRUTAL ASSAULT Fest byl vypečenej. Moc se mi taky líbilo na NUCLEAR STORMU ve Slavičíně. Tam jsme měli taky hrát, ale bohužel to nevyšlo, protože týden předtím si náš bicmen Zbyňa poranil ruku. Věčná škoda!!! A výjimečná vzpomínka? Těch je opravdu tolik, že nějak ani nemá cenu je rozebírat. To by bylo na dlouho.

ingrowin02Fans jsou určitě natěšeni na další počin… Máš představu, kdy by mohla vyjít další deska? Máte už nějaké nové věci?
Novou desku plánujeme nejdřív na rok 2000, a to spíš až někdy ke konci. Ještě letos ke konci roku by však měly vyjít dva další nosiče. Jedná se o split kazetu INGROWING / ISACAARUM a split 7 EP INGROWING / IMPETIGO. Materiál na tyto splitka je už nehranej a jde o nový songy + nějaký covery. Oba splity vyjdou u SHINDY Prod., na sedmipalci se budou podílet ještě úchylní BIZARRE LEPROUS Prod. Myslím, že se všichni máte na co těšit.

A CDčko vyjde taky u SHINDY Prod., nebo někde jinde? Kontaktovala vás nějaká zahraniční firma?
Nový CD plánujeme zatím opět u Shindyho, teda pokud nás mezitím nevykopne, ha, ha. Co se týká zahraničních labelů, tak něco je v jednání. Nerad bych to ale konkretizoval, pokud nebude vše definitivně potvrzeno.

Grind core petří k nejortodoxnějším hudebním stylům… Posloucháš také jinou muziku?
Jasně, poslouchám všechno možný. Kdybych sjížděl jenom grind, tak by mě asi kleplo. Pochopitelně, je to můj nejoblíbenější styl, ale vedle TERRORIZER, IMPETIGO, GUT, BRUTAL TRUTH a dalších si s chutí poslechnu BLACK SABBATH, IRON MAIDEN, starou METALLICU, SLAYER, MOTÖRHEAD nebo třeba RED HOT CHILLI PEPPERS, FAITH NO MORE, PINK FLOYD a ABBU. Snažím se najít si na každý muzice to dobrý. No, ale třeba takovou dechovku nebo DAMIENS opravdu nemusím. A ty partičky přihřátejch chlapečků už mi taky lezou krkem.

Teď máš tedy možnost upozornit na nějakou kapelu, která tě v poslední době zaujala…
Dobře, zaměřím se na česko-slovenskou scénu. Teď se to tady rojí výbornýma mladýma kapelama. Dostali mě např. MACHINERY a MINDLOCK. Jejich společný splitko se Shindymu fakt povedlo! Bomba jsou ALIENATION MENTAL z Prahy. Ti mě fakt dorazili, CRYPTOPSY hadr (no to zas ne, ale mají z nich kus v sobě). A ze Slovenska mě velice zaujali EMBOLISM z Prievidze. Total Grindcore Attack!!! Těch kapel by bylo víc, teď jsem jmenoval ty, který mě nejvýrazněji zaujali. Jo, a abych nezapomněl, s radostí jsem uvítal návrat starých dobrých DISFIGURED CORPSE.

Působíš také jako basák v kapele ISACAARUM. Na přátelskou výpomoc, nebo jsi brán jako platný člen?
V ISACAARUM působím jako regulérní člen. Kluci mě někdy na jaře `98 požádali o výpomoc při nahrávání jejich CD, protože neměli stálýho basáka. Souhlasil jsem, ale nikdy jsem neplánoval zůstat u nich nastálo. Potom se ovšem změnila situace, kdy byl nucen odejít jeden z kytaristů, Pavel. ISACAARUM najednou byli ve třech, pouze s jednou kytarou a hledali náhradu. Rozhodli se, že budou hledat basáka. Jednou (bylo to letos o velikonocích) jsme se s Chymusem a Bambusem (kytarista) pěkně opivnili a já jsem jim pod vlivem nabídl stálý členství. No a oni se toho chytli, tak jsem tam. Musím říct, že toho ani trochu nelituju, protože mě to hrozně baví. Nevíc kluci z INGROWING to plně respektujou. Nutno ale poznamenat, že INGROWING je pro mě stále No. 1.

Teď taková zvláštní otázka. Mě osobně se strašně líbí město, z kterého pocházíte. Pověz, jak jsi spokojen s tamním životem a co pro tebe znamenají České Budějovice?
Na tuhle otázku už jsem párkrát odpovídal, takže ti to zopáknu. Budějky jsou moc fajn město, žiju tady odmala a mám to tady rád. Vůbec celý Jižní Čechy jsou super. Ale zas tak růžový to není. Bordel je tady stejnej jako všude jinde. Je tu dost draho, a to především díky blízkosti Rakouska a Německa. Turisti z těhle zemí se tu chovají převážně jako dobytek a bohužel velká spousta místních lidí jim jde na ruku. Běda ale, kdyby se Češi takhle chovali u nich! Škoda mluvit. Když ale pominu všeobecně známý nedostatky, je tady fajn. Natolik fajn, že se sem stěhujou Slováci. Třeba před třema rokama se sem přistěhoval jistej pán z Bánský Bystrice a nacpal se nám do kapely, he, he.

vlakin1Další otázkou se vrátíme k INGROWING. Kam bys to chtěl s kapelou dotáhnout? Jak bys reagoval, kdyby vám hodily lano firmy jako RELAPSE, OSMOSE atd.?
O tom, kam bych to chtěl s kapelou dotáhnout, moc nepřemýšlím. Hlavní je pořád hrát, tvořit, užívat si. A aby to člověka bavilo. Taky bysme rádi víc hráli v zahraničí (např. čína, Afgánistán, Korea, Pobřeží Slonoviny atd.). A co se týká těch firem, který jsi jmenoval, OSMOSE mě moc nelákají, ovšem RELAPSE to je jiný kafe, to bych se nenechal moc dlouho přemlouvat.

Charakterizuj několika slovy, co pro tebe znamená underground?
Underground? Především skvělá muzika, spousta kámošů a známejch, na který se můžu spolehnout, koncerty, pařby atd. Ne vždycky to však funguje tak, jak by mělo.

Piješ RUM?
No, to snad radši ani moc ne. Kdysi jsem ho docela pil, jednou jsem to ale krutě přehnal a nedopadlo to pro mě nejlíp. Občas si ho dám s kolou. Z lihovin zcela jednoznačně upřednostňuju FERNET STOCK, a to ten klasickej. Citrus je taky dobrej, ale nemá ty správný grády, ha, ha. FERNET RULES! To ale neznamená, že bych měl něco proti tvojemu zinu…

Vlakine, díky moc za rozhovor. Ať vám to sype jako doteď a pozdravuj kluky z kapely a prosím o poslední slovo nakonec…
My taky moc děkujeme za tvoji podporu. V dnešní konkurenci to budeš mít asi dost těžký, ale věřím, že tě to neodradí od další práce. Zdravím všechny naše fans s prosbou, aby nám i v dnešní složitý době zachovali přízeň. STAY O.K.!!!

band contact: Patrik Staněk, Větrná 60, 370 05 České Budějovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *