INFLICTION – Naše nové songy vám rozříznou hlavu!

Itálie, to není jen země pizzy a makarónů. Najdeme tedy i několik nadějných hudebních spolků, které by neměly zůstat bez povšimnutí. Mezi ně patří bezesporu kapela INFLICTION, kterou naši fanoušci už mohli několikrát vidět na tuzemských pódiích. Ještě připomenu, že soubor se může pyšnit velice zdařilým albem „The Faint Smell Of Suicide“, které nabízí masitou porci moderního melodického death metalu. Proto jsem vyzpovídal kytaristu Gianlucu, z kterého se vyklubal pěkný smíšek…

Ahoj Gianluco! Jak se daří?
Také tě zdravím! Díky za optání. Mám se celkem fajn. Jen mě trochu štve počasí. Je v Čechách také taková zima?

Tak to si můžeš být jistý. Tady mrzne, až praští. INFLICTION jsou u nás již vcelku známým pojmem. Mohl bys zavzpomínat na vaše koncerty v České republice? Jak se ti vůbec u nás líbí a co říkáš na Brutal Assault fest, na kterém jste naposledy hráli?
Samozřejmě. Pamatuji se moc dobře. Bylo to vždy skvělé. Ono vůbec festy u vás jsou výborné. Před časem jsme už u vás hráli na Dynamu Open Air festu a také na Nuclear Stormu, který byl součástí našeho mini turné s LANIENOU MENTIS, CRUSHER a DEPREŠION. Všichni jsou to naši výborní přátelé! Ovšem nepřekonatelný byl právě poslední ročník Brutal Assault. Super pivo…snad vůbec nejlepší, co jsem kdy pil, také blondýnky, vždyť to znáš…  Jinak velké uznání patří Martinovi ze Shindy Productions. Obě scény byly perfektní a totéž se dá říci o zvuku. A samozřejmě všude super lidi! Takže o tomto festu mohu mluvit jen v superlativech. Také si pamatuji, že když jsme hráli, tak jsme právě dvě skladby věnovali českým fanouškům a jelikož já mimo INFLICTION pracuji také ještě na svém labelu, můžu ti slíbit, že jestli všechno dobře dopadne, měli bychom se na tomto festu objevit i letos. Už teď se těším! A ještě jedna poznámka. Úplně mě dostala formace jménem ROOT. Mr. Big Boss je génius! Ta kapela je hutná a našlapaná!

Pojďme teď na chvíli k vašemu stále aktuálnímu albu „The Faint Smell Of Suicide. Ztrať o něm pár slov…
OK. Nahrávali jsme ho během zimy a jara 2001/2002 v Alpha/Omega studiu v italském Coma. Přiznám se však, že o něm nerad mluvím. Spíše rád naslouchám názorům druhých. Ale dle mého soudu je „The Faint Smell Of Suicide“ perfektní kombinací staré a nové vlny death metalu. Můžeš tam ale také nelézt spoustu jiných vlivů. Snažili jsme se co nejvíce zapracovat na produkci s cílem dosáhnout toho správného syrového zvuku. Myslím, že se to povedlo, i když s odstupem času vidím některé věci trochu jinak. Každopádně CD obsahuje jedenáct zabijáckých songů, které vám rozstřílí hlavu. Mezi mé nejoblíbenější skladby patří „A Credit To Dementia“, která je dokladem pravého „bizardně-duševního“ rozpoložení a „Unmoning“. Obě jsou správně agresivní a přitom rovněž plné melodií. Tyto skladby vždy strašně rád hraji. Ještě připomínám, že kus dobré práce na albu udělali hosté, a to Bjoern Goosses z německé deathmetalové veličiny NIGHT IN GALES (nyní se však stal naším novým zpěvákem!!!), dále pak Goth Gorgon, Draakh Kimera a Aphazel z norské blackmetalové bandy ANCIENT.

A co další vaše nahrávky? Do povědomí fanoušků jste se dostali právě již zmiňovaným debutem, ale předtím vás jen tak někdo neznal…
Na italské scéně jsme už docela provařenou kapelou. Vznikli jsme v roce 1995 a poté nahráli dvě dema – „Heretical“ (1995) a „The Bleeding Dreams“ (1997). Pak následovalo miniCD nazvané čistě „Promo CD“ (1998). Rovněž vývojem prošel i náš sound. Nevím, jak ostatní členové INFLICTION, ale mne hraní stále moc baví. Miluju to!!! ????

Když jsem psal recenzi na vše album, tak jsem se zmínil o nespočetném množství překvapení, které nahrávka skýtá. Zní skutečně moderně a brutálně. Podobnou cestou se na svých posledních albech vydali HYPOCRISY, nebo třeba IN FLAMES. Slyšel jsi jejich nahrávky?
Díky za uznání! Žel, tebou zmíněná dvě alba jsem neslyšel. Dávám totiž přednost metalové klasice z osmdesátých let, a to především kapelám jako ANNIHILATOR, VAN HALEN, SLAYER, TESTAMENT, DEATH (Chuck R.I.P.), CARCASS, AC/DC… Ovšem INFLICTION tvoří šestice osob a každý miluje jiný druh metalu. Ale co se týče tebou zmiňovaných IN FLAMES, tak mně osobně se líbí jejich úplně první album, které bylo excelentí!

Nemohu se nezastavit u obalu, který zdobí váš aktuální počin. Na jednu stranu vypadá velice brutálně, přičemž tam člověk nenajde žádné mrtvoly, spíše jakousi mrazivou symboliku…
Dopředu jsme chtěli, aby byl obal spjat jak s hudbou, tak s texty, které pojednávají o sebevražedných sklonech a podobných lidských pohnutkách. Obal je metaforou zabíjení sebe sama a popírání morálních a společenských doktrín. Když se však na obal podíváš v obecném měřítku, zjistíš, že je to vlastně takový instruktivní návrh pro člověka, který chce spáchat sebevraždu. ???? Ty čáry přesně ukazují na místa, do kterých bys měl ponořit žiletku a říznout… ????

OK, přesuneme se teď trošku do jiných vod. Jak ty jako zainteresovaný člověk vnímáš metalovou scénu – kapely, magazíny, ziny… a vůbec všechno, co k tomu patří?
Miluji a hraji extrémní muziku a trošku samozřejmě scénu sleduji. Ale úplný přehled nemám a co se týče magazínů, tak čtu spíše příležitostně než nějak pravidelně. Takže sorry!

A co takhle italská metalová scéna? O té bys dokázal něco říci?
Italská metalová scéna není moc kvalitní. Není tu moc dobrých muzikantů (výjimky se samozřejmě najdou – SADIST, LACUNA COIL, UNDERTAKERS, LABYRINTH), což je také způsobeno tím, že metalová hudba zde není příliš populární… (určitě znáš Gigi D´alessiho a Erose Ramazzottiho… ????). To u vás je hromada skvělých kapel a rovněž se to dá říci o undergroundové scéně, ze které jsem úplně vedle! Snad to bude v budoucnu i u nás lepší. Jsou zde teď nějaké nové nadějné kapely, tak uvidíme. My ale stejně budeme vždy number one! ????

Co jako nezaujatý pozorovatel říkáš na konflikt mezi USA a Irákem. Jsi pro vojenský útok, nebo se domníváš, že by se mělo zvolit jiné řešení?
Hele, já jsem muzikant a ne politik. ???? myslím si ale, že válka je zločin… Vlastně mi řekni, co dnes zločin není… ????

Teď mám pro tebe pár pojmů a zkus je, prosím, nějakým způsobem okomentovat: Itálie vs. Korea (fotbalový zápas na MS v fotbale).
No comment!!! A nedělej si ze mě prdel… viděl snad někdo Čechy v Koreji? ????

Italské vs. České holky…
České holky 11111111111, Czech girls!!!!

Deathmetalová scéna…
Ony nějaké deathmetalové kapely mimo nás existují? ????

Výborně jsi mi to vrátil!  A ještě jedna speciální otázka. Zkus vybrat tři alba, která jsou pro tebe stěžejní a která by sis s sebou vzal třeba na onen svět…
Adriana Sklenarikova, A. Kurkova, Monika Belluci (jak je vidět, tak k ČR má Gianluca opravdu vřelý vztah – pozn. aut.)… jé, sorry, ženský jsi vlastně nechtěl. ???? Takže „Individual Thought Patterns“ od DEATH, „Heartwork“ od CARCASS a „Higway To Hell“ od AC/DC.

Dobrá. Závěrem se tedy ještě vrátíme k INFLICTION. Prozraď, zda již pracujete na nových skladbách a na co se můžou vaši příznivci těšit?
Nyní se nacházíme na minievropském turné ve Finsku a stále propagujeme naše poslední album. To je překvapení, že? ???? Máme samozřejmě nového zpěváka Bjoerna, který přišel z NIGHT IN GALE, a je vskutku neuvěřitelný! Na novém albu se pracuje a v průběhu dubna bychom měli začít nahrávat. Vypadá to, že nové album bude skutečně hodně agresivní a jednotlivé songy se budou od sebe hodně lišit. Myslím, že „Earsho“ hodně lidí překvapí!

Gianluco, děkuji za rozhovor a teď můžeš na závěr pozdravit české fanoušky!
Yeezzz! Zdravím všechny fantastické fanoušky v České republice! INFLICTION se k vám brzy vrátí! STAY GREAT!

ALL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *