INFERNO: nahrávání nové desky a oznámení nového labelu

Kapela tento týden vstoupila do švédského studia Necromorbus, kde zahájila nahrávání následovníka desky „Omniabsence Filled by His Greatness“, která vyšla v roce 2013 u Agonia Records.

Chystané album „Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution)“ vyjde pod zástavou World Terror Committee ke konci roku 2016.

Slovy kapely:
Již od počátků existence kapely v roce 1995, byla hudební a textová stránka Inferna usměrňována vnitřními impulzy, které ne každý chápal. Nyní, po více jak dvaceti letech existence, jsou členové vybaveni takovým věděním a zkušenostmi, aby dovedli své tvorbě dát formu, která účinně vykreslí všeprostupující velikost sil odjinud a v nás. Výše duchovní extáze a propastné temno nevědomí byly tou hlavní inspirací, ze které vyvřely tóniny i slova.

Inferno_promo_2016_wtclogoChystané nové album Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution)navazuje na předchozí zlomovou desku Omniabsence Filled by His Greatness a stejně jako ona nabídne pět nových skladeb a intro. Kapela učinila jeden jediný krok nazpátek. Přísně zhodnotila a prozkoumala esenci, která stála za zrodem tohoto dřívějšího díla, aby ji zúročila a znovu vyvrhla v silnější a rafinovanější formě. Hudebně se opět jedná o organické sloučení obhroublého black metalu esenciální staré školy a procítěného psychedelického prožitku. Nové skladby hlouběji prozkoumají cesty vytyčené Omniabsence… Přítomny jsou ale i skladby a nápady v dřívější tvorbě neslyšené. Spalující agrese a uhrančivý klid, světlo a temnota, přímočarost i progresivní tendence jsou zde sloučeny v jeden celistvý magický celek.

Album textově a hudebně posluchači otevře mnohé duchovní stezky. Některé povedou k věčnému zatracení, jiné zas k toužebnému sjednocení s absolutnem. Ale jsou tu i takové, které poskytnou náhled v jádro tragédie; onoho věčného lámání v kole existence a znovuzrození, ku kterému jsou odsouzeni všichni ti, jež odmítají otevřít svá srdce.

Tore Stjerna, který na zlomu milénia jako jeden z mála stál u znovuzrození autentického black metalu, se opět ujme bedlivého dozoru nad zvukovým záznamem. V lednu započne první fáze nahrávání. Peruánských mistr kresby Jose Gabriel Alegría Sabogal bude zodpovědný za vizuální stránku desky. Ale jak lze od skutečného uměleckého díla očekávat, Gnosis Kardias (Of Transcension and Involution) bude atakovat víc než pouhlé smysly.

INFERNO:
Adramelech – Vokály
Ska-Gul – Kytara
Morion – Kytara
Crudelis – Basová kytara
M. – Bicí

https://www.facebook.com/W.T.C.Productions/?fref=ts
http://www.w-t-c.org/
https://www.facebook.com/Inferno-322975231147644/?fref=ts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *