Infernální deathmetalové album nyní jako velkolepé elpé!

Nejnovější, 5. řadové a zároveň 1. koncepční album šumavské melodicky deathmetalové kapely MORTIFILIA právě vychází jako červeno-oranžový swirl vinyl s masivním obalem na 405g kartonu. K dispozici je i verze na klasickém černém vinylu.

MORTIFILIA – THE GREAT INFERNO (LP)

Chtěli jsme vyvolávat přízraky a ony přivolaly nás.

5 let od posledního alba „.​.​. When I Killed The God“ právě nyní vychází historicky 5. řadové, které se v historii první šumavské deathmetalové kapely Mortifilia stalo zároveň jejím prvním koncepčním.

A koncept je jak tématem, tak historicky velmi hluboký, přesto stále a neměnně velice aktuální. Jak už titul alba napoví, jedná se o přesah na literární opus magnum vrcholného středověku, a sice Danteho Peklo. Originálními texty v angličtině album vybavil Jan Petričko, který je posléze volnými verši přebásnil do jazyka českého.

Útroby masivního LP ukrývají jak anglické originály, tak právě české verze textů, což je jeden z příjemných detailů, kterému se dostane sběrateli fyzických nosičů a vůbec každému, kdo srdečně kompletuje nadprůměrný tuzemský death metal.

Hudebně se nikam zvlášť neuhýbá, fanoušek uvyklý zmítání melodického deathmetalového uragánu dostane vše, co po pěti letech často už hlasitě žádá. Devítiskladbová porce kvalitně zahraného ortodoxní stylu nabídne klasicky několik tempových poloh – řemeslné výprasky přechází ve zručné bičování, svižný a vytrvalý běh je usměrňovaný maximálně pochodem, ovšem dojde i na ne zcela typickou skladbu s klávesami a sborem.

Album bylo – stejně jako to předchozí – nahráno v Hellsoundu pod generálním dohledem Jana Kapáka, jehož letité zkušenosti nahrávka zúročila v každém detailu zdobící toto Velkolepé Inferno, jehož obal je rovněž striktně dobový a uvnitř obsahuje mj. fotografie kapely z míst, kde už stovky let žijí jen přízraky.

Berry & Magick Disk Musick [online store & record label]
https://www.madmusick.cz/online_store/

Titul: MORTIFILIA „The Great Inferno“
Vydavatel: Magick Disk Musick
Datum vydání: 24. června 2022
Žánr: death metal massacre
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo: LP, MDM-XXXIII

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *