HOSTIA – Nailed (CD – 2022, Deformeathing Production)

Za necelých šest let toho polští HOSTIA stihli opravdu dost. Zároveň jsou ideálním příkladem toho, že „bezejmenné kapely“ nemusí zákonitě zůstat na chvostu zájmu. Antikřesťanská image, která je výrazným způsobem okořeněna satirou, dokázala zaujmout nejednoho příznivce extrémního metalu. Záměrně jsem zvolil označení „extrémní metal“, neboť HOSTIA produkují jakýsi crossover mezi grind corem a death metalem, a po očku pošilhávají i po black metalu. Jedná se ale vpravdě o jakési úlomky, byť právě ona image je namířena celkem jednoznačně. Jako „trojský kůň“ se však může jevit vážně nevážný song „Polish Black Metal Makes Me Sleepy“, tady i tak někteří horlivci zaskřípou stoličkami, zvláště tedy domácí obecenstvo se může cítit zhrzeno.

HOSTIA si však za žádných okolností neberou servítky a paradoxně dokáží naštvat aktéry, které by za určitých okolností naštvat nemuseli.???? Motto desky by tak mohlo klidně znít: „Nebojte se, nasereme Vás všechny, a rovnoměrně“. Proti všem ale HOSTIA kráčí s mnoha trumfy, jež byly oproti předchozí desce „Carnivore Carnival“ ještě zdvojnásobeny. Zvuk novinky je fakt neurvale brutální, pokud máte rádi hodně přebuzenou a hlasitou hudbu, tak tady si přijdete rozhodně na své. HOSTIA navíc ze své tvorby vyseparovali veškerou vatu, která by za určitých okolností mohla rozjetý válec (zbytečně) brzdit. Ani jeden ze šestnácti tracků nemá přes dvě minuty, přičemž celková stopáž CD nedosahuje ani pětadvaceti minut. Hřebíky do uší? Ano, asi tak nějak.

„Nailed“ je další „zábavný“ počin z dílny těchto vynalézavců. Líbí se mi, kterak obratně umí do tvorby infiltrovat anticírkevní opruz a zároveň se tvářit, že je to všechno jenom rock’n’roll. Navzdory tomu však veškerá témata nabízejí v tempu absolutní zákeřnosti a vokálního nihilismu. Pokud kapele HOSTIA fandíte už nějaký ten pátek, vězte, že i třetí kousek Vás v jednoduchosti nemůže zklamat. A protože si kapela zakládá na propracovanosti fyzických nosičů, tak se i na třetí pokus můžete těšit na opravdu skvělou prácičku. Tohle si s radostí zařadíte do svých sbírek.

Skladby: Ceremony, Stone in the Throat, Religion of Love, Nailed, The Return of the Living, Little Priest, Dad’s Stew for Two, Afterlife, Fake It, The Vampire of Barcelona, Polish Black Metal Makes Me Sleepy, Siberian Werewolf, Sister Bernadette, Zajebię cię, Poison Leader

Sestava: St. Sixtus – zpěv; St. Anacletus – kytara; St. Evaristus – bicí; St. Xyxtus – baskytara;

ALL

https://www.facebook.com/hostiaband

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *