HOSTIA – Carnivore Carnival (CD – 2021, Deformeathing Production)

V pořadí druhé album od kapely HOSTIA vyšlo v průběhu minulého roku, ovšem na můj stůl se dostalo teprve o letošních prázdninách. O úplně první setkání se však v mém případě nejednalo, neboť s debutovou deskou „Hostia“ jsem měl před časem tu čest. Podle názvu a image jsem to tenkrát odhadoval na přímočarý black metal, ovšem přepočítal jsem se. Všechno antikřesťanské zjevně nemusí být zákonitě „černé“, alespoň tedy co se týče žánru. V Polsku je to ale tak nějak jedno, neboť křesťanská zkostnatělost vybízí k seberealizaci i muzikanty s trochu jiným hledím.

Pokud se tedy někdy někde potkáte s krásně zpracovaným CD, či dokonce vinylem, klidně si ho kupte, to jako ano. Zároveň ale po rozbalení nečekejte, že na vás vyskočí roztoužená jeptiška. Spíše lze počítat s roztančeným čertíkem, který na vás zamává ocasem pod tíhou chytlavého grind-death metalu. Sedmnáct tracků a celková hrací doba sotva pětadvacet minut! Zainteresovaní si jistě dokáží představit, co přesně je na „Carnivore Carnival“ čeká. V rámci žánru asi nic moc objevného, ovšem to by se dalo snadno říci o všech podobných spolcích. Zde jednoduše účel světí prostředky.

K dobru se dá kapela přičíst řádná zvuková říznost a v neposlední řadě i čitelnost jednotlivých nástrojů. Totéž však platí i o vokálu. Přiznávám se, že mě album v první čtvrthodince docela bavilo, neboť chytlavost většiny tracků je na poměrně solidní úrovni. Postupem času se ale HOSTIA přece jen trochu „ztrácí v mlze“, to je zkrátka fakt. Posluchače si ovšem album najde bez větších problémů. Moje krevní skupina to úplně není, ale musím uznat, že hlavně úvodní songy v sobě patřičnou gradaci mají. Naživo tohle musí být opravdu masakr, předně v nějakém malém klubu. Za mě tedy hodnocení značky „celkem OK“. Grindeři nechť si připočítají nějaký ten bodík k dobru.

Skladby: He Loves You, Slaves, Krasnodar Kitchen, Grind the Filth, Fire Walks with Me, God’s Coffin, Jason’s Cardio, Witchfucker, We Did It, Have a Faith, No Longer, Carnivore Carnival, Wild Hunt, Chvrch Bvrner, Death by Sawing, Dance 4 Jesus, Panzer Church

Sestava: St. Sixtus – vokály; St. Anacletus – kytara; St. Xyxtus – baskytara; St. Evaristus – bicí

ALL

https://www.churchofhostia.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *