Horna (Fin), Námöl, Outward a Borne By Tempest v plzeňském Parlamentu!

Finská HORNA. Kult, kult, kult! Speciálním hostem našeho koncertu se tak trochu nečekaně stala akvizice labelu World Terror Comitee se svou vynikající aktuální deskou Kuoleman Kirjo. Energická surová smršť z nejhlubších pekel, kterou Horna po třiceti letech na scéně předvádí, řadí Finy do první ligy undergroundového black metalu. Čisté zlo ze země tisíce jezer se v České republice představí v prostorách plzeňského Parlamentu, který tak po kapelách jako S.D.I. nebo Deströyer 666 přívítá další legendu.
https://www.facebook.com/HornaOfficial
https://horna666.bandcamp.com/

Takříkajíc přímo z ostatků vsáklých do rakevního dna je nasbíraná kytice písní ve znamení námelové otravy mladého pražského uskupení NÁMÖL (hledej námel v naučném slovníku). Čtveřice mísí s bestiálním úšklebkem rozkládající se pohřební sliz s absurdními halucinacemi z alkaloidů, smrtikov se zhoubným doománím. Pomalu nastupující opojení eskaluje v ještě pomalejší drama nevyhnutelného konce v pitoreskním chomáči organických žouželí a holubích exkrementů. Aktuálně kapela zakončuje pohřební práce na obskurním debutním demu Zhouba z rakevního dna.
https://rakevni-dno.bandcamp.com/…/lik-r-ze-shnil-ch…
https://www.facebook.com/rakevni.dno

OUTWARD obluzují svým zčernalým kovem neotřele a rafinovaně. Zdánlivě chytlavé atmosférické elegie se snoubí s obskurními náladami vzdálenými všemu veselému a hezkému. Smutek, melancholie a nekonečná frustrace tančí s povadlými stíny jež odpírají poslušnost paprskům slunce. Čtveřice se po intenzivním koncertování nejen v pražských klubech, ale třeba i v Polsku, vytasí s kompilačním materiálem shrnutým na prvním CD MMXXII. Černé železo lze kout i mrazivě chladné.
https://outwardcz.bandcamp.com/album/mmxx-mmxxii
https://www.facebook.com/OutwardCZ

Křídla dvojčlenného spolku BORNE BY TEMPEST jsou široce rozevřena, pohlcující světlo i tmu, pojímají tak vše od rituálně uchopeného paleo dark folku v těch nejarchaičtějších proto-formách, až po primitivní epický atmosférický black metal, to vše na psychedelickém piedeslálu, doplněno vlastními terénními pazvuky. Svým monolitickým primitivním pojetím, jež si jako kolovrátek namotává mysl posluchačovu, zapadá spolek více do transcendentu a experimentu, nežli do lité ocelové řežby. Soubor je mj. další z tváří lidí stojících za projekty Črná Zem, Rárog či BBP a též vlastního hudebního vydavatelství Kruh Samorostu. Borne By Tempest svými archetypálními rytmy navádějí mentální senzory posluchačů, ovšem pouze těch z vůle vlastní, do dávno ztracených azimutů pozemských hájemství, jež propojují s nezemskou organikou vesmírných střev. Z nového výpravného konceptuálního díla „Budiž tma“, jež právě vzniká a jež je dotvářeno vlastními funerálními nahrávkami z krajů českých, budou citovat z žalmů plných hlíny, kterážto svým těžkým tělem zaléhá, uzavírá a polyká vše pozemské. Není však všem dnům konec, jelikož z lůna jejího se další rody cyklů rodí.
https://bandzone.cz/bornebytempest
https://bornebytempest.bandcamp.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *