HIGH PURITY – Tulpa (CD – 2018)

Předchozí album „Mínus 13 lumenů“ jsem brněnským HIGH PURITY vcelku pochválil a s aktuálním počinem „Tulpa“ hodlám jít ještě dál. Kapela na něm definitivně našla svůj ksicht a posluchačům nachystala jedenáct atraktivních skladeb s českými texty. Slovům zpěváka je navíc docela solidně rozumět, což v „grind music“ nebývá úplně zvykem. Mírův hlas sice není nikterak extra silácký, ale do nálady nahrávky pasuje velmi dobře.

Je ale třeba uznat, že HIGH PURIRY nejsou těmi ryzími grindery, neboť výrazně čerpají i z jiných subžánrů, zejména pak z death metalu, možná i post-black metalu (kupodivu jsem zaznamenal několik výrazově podobných poloh, jakými se prezentují kupříkladu ANAAL NATHRAKH). Také hudební cesta, která výrazově stojí na košatosti krátkých „kulek“, mi přijde účinná a především stylová. HIGH PURITY zkrátka nejsou spokojeni s „levným cajdákováním“, dokonce si dovolím tvrdit, že jejich tvorba nepostrádá potřebnou „vážnost“, což vychází primárně ze zajímavých textů. I zde se kapela od konkurence liší výrazně, ostatně uznejte sami: „.. kde chvilka doživotí neubere/ i čas už dávno vypršel/ a vzduch změnil se v dušení/zlý sen noční můry/ zemřeš stejně, jako žiješ (skladba „Zlý sen noční můry“).“

Kdybych měl hledat na desce nějaké „mouchy“, našel bych je. Jenže vše by bylo opřeno o srovnání s některými „většími kapelami“, které jsou (zatím) v mnoha ohledech dál. Nicméně HIGH PURITY trpělivě kráčí po své vlastní cestě a zjevně se zlepšují nahrávku po nahrávce. „Tulpa“ je zkrátka disk, který by se v rámci naší scény ztratit neměl. Jeho atraktivitu dále navyšuje graficky vyvedený digi-pack, zanesený „jen“ do černé, bílé a šedé barvy.

Skladby: Obraz té, která to není, Relikvie světců, Váha bílých růží, Kaskáda děsů, Regnbage, Zlý sen noční můry, Křížem krážem mrazem, Otazník vykřičníkem, Propast v oblacích, Neustálý zdroj zkáz, Blinded By Fear (ATG cover)

Sestava: Míra – zpěv; Ondráš – kytara; Luke – baskytara; Tom – bicí.

ALL

http://bandzone.cz/highpurity

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *