HELL’S CORONATION – Transgression of a Necromantical Darkness (CD – 2023, Godz ov War Productions)

Letní čas se pomalu chýlí ke svému konci a já tu mám pro Vás něco, čím bych Vám rád zpříjemnil podzim. Ideálně hodit si HELL’S CORONATION do sluchátek a z okna pozorovat provazy deště. Pokud obdobné disciplíně holdujete, bude pro Vás nahrávka „Transgression of a Necromantical Darkness“ ideálním partnerem. Dřevní doom/black metal jak se patří, řezavě, ostře a především pomalu.

Při poslechu hudby HELL’S CORONATION doslova tuhne krev v žilách. Kompozice mají skvělou atmosféru, i navzdory tomu, že se dvojice tvůrců nepouští do neprobádaných vod. Abych si ovšem nahrávku užil, musel jsem „skousnout“ i to, co mi až tolik nevoní (nebo zpočátku nevonělo). V prvé řadě se jedná o sklepní zvuk. Opravdu těžko určit, jestli se v tomto případě jedná o nedokonalost, či naprosto promyšlený záměr. Pravda bude pravděpodobně někde uprostřed. Každopádně pokud přijmete řezavě znějící kytaru, máte z velké části vyhráno. Právě tento nástroj je pochopitelně ústředním vodičem, byť neméně podstatnou úlohu plní i hypnotické klávesy.

Proč jsou HELL’S CORONATION black-doom? Otázka kytarového zvuku byla již zodpovězena. Další položkou je ovšem Zeparův vokál, jenž je poplatný všem „černým tradicím“. Opět… beru to, ovšem hrobový murmur by některým skladbám slušel mnohem víc, nemluvě o případné hlasové variabilitě. Borci se ale zjevně nechtějí zbavit blackmetalové masky jen tak pro nic za nic a sazí na zřetelně prověřené prostředky. Samozřejmě ono to celku nikterak neubližuje, neboť i tento druh sterility má své kouzlo, ale… To ALE je jen takové slůvko do pranice, neboť mě HELL’S CORONATION nakonec o svých pozicích přesvědčili. Jako celek se nahrávka opravdu povedla.

Pokud máte rádi těžkotonážní a valivou hudbu, z níž doslova čiší samota a chlad, je pro Vás „Transgression of a Necromantical Darkness“ to správnou zastávkou. Ano, přesně tady si vystupte a vše potřebné vyzkoušejte (viz níže). Album vyšlo ve všech tradičních formátech, máte tedy z čeho vybírat. Všechny varianty jsou po stránce designu pastvou pro oči i ruce. Nezapomeňte se proto juknout na webovky Godz ov War Productions.

Skladby: Spirituality of Burning Black, For Vengeance the Malevolent Fog Rises, Primordial Wrath of Old Death, From His Blood, Kości boga, The Dead Flame of the Cold Wintermoon

Sestava: Zepar – kytara, baskytara, klávesy, zpěv; Skogen – bicí

ALL

https://www.facebook.com/hellscoronation/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *