HELLFUCK – Diabolic Slaughter (CD – 2022, Godz ov War productions)

Než začneme, bylo by dobré se seznámit: Skullripper (jinak také kapela EMBRIONAL) – kytárka a vokály, dále Nelek (jinak mimo jiné SQUASH BOWELS) – druhá kytara, Armagog – baskytara (EMBRIONAL a dalších xy metalových projektů, na něž jste už určitě natrefili. A pak tu ještě máme bubeníka Dareka, dalšího zkušeného borce, kterého najdete nejen v EMBRIONAL, ale také v aktuální sestavě SQUASH BOWELS.

Tento „all stars band“ polského undergroundu, když už to musí být, se rozhodně vyplatí sledovat. Kapela funguje sotva dva roky, ovšem už teď se pyšní debutovou nahrávkou s názvem „Diabolic Slaughter“. Můžete si být jisti, že tohle je v jednoduchosti „M jako METAL“. Logo, image, texty… a v neposlední řadě thrash metal jako řemen. Chtít od nahrávky něco, co by tu v zásadě překáželo, je úplně zbytečné. HELLFUCK jsou do detailu vyšperkovaným „Kreatorstrojem“, a přestože nejsem vysloveným oldschoolařem, tak toto mě strhlo. Instrumentální provedení je naprosto dokonalé, tam není vůbec o čem diskutovat. Kromě klasického thrashmetalového cvalu se nahrávka honosí i celou řadou parádních kytarových sól, díky nimž mají skladby až exhibiční charakter.

Je zřejmé, že HELLFUCK chtějí primárně inzultovat posluchače hned „v prvním kole“ (myšleno první nahrávkou), a daří se jim to naprosto dokonale. Borci, kteří primárně působí v trochu jinak žánrově orientovaných kapelách, si prostřednictvím HELLFUCK plní své sny. Co nestihli v divokých devadesátkách, to se pokouší dohnat v těchto podivných časech. A protože určitá část metalového publika dnes opravdu na „staré škole“ frčí, není tento produkt v žádném případě od věci.

Pokud tedy přistoupím na hodnocení pouze po stránce provedení, musím z šuplíku vytáhnout ceduli s velkou jedničkou. Tady opravdu není o čem diskutovat. Materiál není nikterak dlouhý – klasická metalová půlhodinka, žádné kudrlinky či zbytečná vata, aby se neřeklo. V neposlední řadě nelze nezmínit ani podobu fyzického nosiče, bez kterého by se neměla obejít žádná správná „metalhead“. Toto si musíte pustit z CD, jinak by to všechno ztrácelo smysl.

Skladby: Religious Scum, War Obsession, Reigning in Hell, Angel´s Disgrace, God in Flames, Time to Suicide, Church – Pigsty of Nations, H.M.S.T.O.P.S, The Vampiric Oath, Despise the Priest

Sestava: Skullripper – kytara, zpěv; Nelek – kytara; Armagog – baskytara; Darek Mlody – bicí

ALL

https://www.facebook.com/hfband666

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *