HEIDEN: V Brně a Bratislavě otevřeme Okna do tmy!

foto-11foto-12Ve středu se v brněnské Melodce představí bratislavští The ILLS, kteří si potrpí na hutný a hlučný sound, vytříbený vzájemně se doplňujícími kytarovými vyhrávkami a podmanivými basovými linkami. Jejich tvorba už škatulky postrock a shoegaze dávno přesáhla, nicméně THE ILLS svoje kořeny netají a s vlivy mathrocku či sludge se vrhají do nových hudebních dobrodružství.

Hostem brněnského i bratislavského večera budou olomoučtí FLASH THE READIES, plující ve vodách alternativního rocku ruku v ruce s psychedelií někdy až ke vzdáleným břehům postrocku, přičemž klíčovým prvkem jejich současné tvorby je koncepční pojetí. Není od věci zmínit, že FTR přivezou zbrusu novou desku, kterou momentálně dokončují.

Trojlístek hostů uzavírají a bratislavský večer otevřou LINE GATE, v jejichž skladbách najdeme prvky rocku, minimalismu, ambientu nebo drone. Klavír a viola zabarvují hudební výraz souboru do specificky atmosférických odstínů.

Na obou akcích se samozřejmě potkáte i s HEIDEN, tentokrát v pětičlenné sestavě, s projekcí a průřezem skladeb z „Dolores“ a „AKUNVST“. V příštím roce se naplno vrhneme do psaní nového materiálu, takže to berte jako rozlučkový večírek před novou deskou.

středa 10. prosince, Brno – hudební klub Melodka, 19 hodin

sobota 13. prosince, Bratislava – hudební klub U Očka, 19 hodin

https://www.facebook.com/events/1505152229744482/?ref=5

https://www.facebook.com/events/780500068681907/?ref=5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *