Headlierem Husman Festu 2022 budou legendární deathmetaloví průkopníci MASTER!

Tachovský festival Husman Fest, specializující se na různé odnože death metalu, čeká v letošním roce půlkulaté výročí. Oslavy svých pátých narozenin hodlá pojmout se vší vážností. Pořadatelé proto za tímto účelem vybrali do role headlinera skutečnou legendu žánru – veterány MASTER! Parta kolem fenomenálního Paula Speckmanna je často zmiňovaná jako jedna z prvních deathmetalových formací na světě (spolu se svými souputníky Death), a proto lze tvrdit, že hlouběji do deathmetalových análů už skutečně sáhnout nelze.

Po jejich boku se postaví chalani TOGETHER AS ONE, což je slovenský revival slovutných Death. Borci jsou považováni za nejlepší revival této nepřekonatelné legendy ve střední a východní Evropě, přičemž tohoto hodnocení se jim dostalo od renomovaných zahraničních periodik. Tandem MASTER & TOGETHER AS ONE je tedy zárukou, že na Husman Festu vol. 5 se deathmetalové kořeny rozhodně opomíjet nebudou!

Na tradiční deathovou strunu pak brnknou i další zvučná jména domácí scény – pražští BRUTALLY DECEASED, západočeští MORTIFILIA a také veteráni ze Zlína, SCABBARD. Všechny tyto formace v poslední době slaví úspěchy se svými aktuálními počiny, takže i v těchto případech je nač se těšit.

Na pořadu dne však budou i skupiny věnující se modernějšímu pojetí žánru. Příznivci toho nejlepšího z domácí deathové moderny a progrese se mohou těšit na ELYSIUM z Týnce nad Labem, domácí NEUROTIC MACHINERY nebo brněnské VANGUARD.

Festival rovněž nabídne i něco pro milovníky jiných žánrů – fanoušek black metalu se může těšit na jihočeské atmosferiky MATER MONSTIFERA a ze stejného kraje dorazí i mladí, energičtí draci ENDLESS DRAIN, jejichž poctivý thrash metal všem příchozím řádně rozproudí krev v žilách.

Festival se opět koná v malebném prostředí klášterní zahrady Muzea Českého lesa v Tachově v sobotu 16. července 2022. Veškeré detaily a aktuální informace můžete najít na Facebooku festivalu či festivalové události.

https://www.facebook.com/HusmanFest

https://www.facebook.com/events/996408441197017

Aleš Ondráček (702 193 119)

booking.husmanfest@seznam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *