HARVEST GULGALTHA – Ancient Woods (CD – 2022, Godz ov War Productions)

Něco mezi nebem a zemí, něco mezi peklem a rájem, něco mezi opicí a člověkem. Těleso HARVEST GULGALTHA, které je reprezentováno dvěma americkými umělci, představuje krásy a kouzla undergroundového black metalu v plné parádě. Hnilobný, maximálně hnilobný sound, jenž má v sobě tolik naléhavosti a síly… Tohle mě prostě moc a moc baví. Připouštím, že pro některé posluchače může být tvorba HARVEST GULGALTHA nesrozumitelnou zvukovou koulí, v níž chybí zejména čitelnost jednotlivých nástrojů. Pokud posluchač tuto skutečnost nepřijme, dostává se automaticky mimo výseč. Řekl bych, že jedna umělecká sorta, jež k black metalu přistupuje trochu jinak, vytvořila z tohoto přístupu takřka jednotný žánr.

Na albu se v podstatě nesetkáte s tradičními sypačkami či havraním vokálem. Hudba se naopak valí, nadnáší se a v neposlední řadě hlavně „padá“. Nad vším pak ční hrozivý přednes hlavního principála, jemuž je obdivuhodně rozumět. Všechno to do sebe krásně zapadá. Zajímavé je však také to, že tuto variaci prezentují Američané bez orchestrací, případně dalších nadýchaných berliček. Naopak vše je podstoupeno minimalismu, avšak v celkovém vyznění se vlastně o žádný minimalismus nejedná.

Krásná černa hra, která je zde rozehrána, se musí hrát od začátku do konce, taková jsou pravidla. Je rozhodně fajn, že se HARVEST GULGALTHA neuchýlili k nekonečnému natahování nahrávky, ale naopak zvolili naprosto adekvátní stopáž (35:13). Na albu je všechno, co tam má být. Musím rovněž uvést, že mi k hudbě sedí i decentní digipack. Je to vskutku příznačný doplněk k hudebnímu menu. Škoda, že nikde nejsou uvedena jména autorů. Dle dostupných fotek by měli být tři. Na CD však tyto informace uveřejněny nejsou. Anebo možná jsou, ovšem tak miniaturně, že z toho nejde nic vyčíst. Sociální sítě rovněž mlčí… Škoda, za „Ancient Woods“ bych mohl autory pochválit ještě jednou jmenovitě. Zářivé čáry máry!

Skladby: From the Depths of Acosmic Light, Vessel of the Spirit Essence, Cleansed in Ash (Will of the Flame Pt. 1), Talisman Fed Flames, Primal Spirits and Iron Serpent (Will of the Flame Pt. 2), Ancient Woods Poisoned Black, Chaos Among the Dead (Will of the Flame Pt. 3)

ALL

https://www.facebook.com/harvestgulgaltha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *