GÖTTERDÄMMERUNG – Neuschwabenland (CD – 2020, Slovak Metal Army)

Ryzí thrash metal, frontová image, germánské fluidum a mega-obliba ve válečných velkofilmech. Medvěd, vůdce vlčí smečky :), si doslova rochní ve všech zmíněných atributech, které jsou ideálním způsobem zakomponovány do sebe. Jak už jsem na Rumzinu zmínil, debutová deska „…Projekt Riese“ mě příliš nezaujala, ovšem na „Neuschwabenland“ „apgrejdovaná“ sestava vyladila svůj „pekelný stroj“ na mnohem vyšší úroveň.

Necelých třiatřicet minut masakru zřetelně odkazuje na tvorbu DESTRUCTION či starých KREATOR, přičemž nějaké novátorství u GÖTTERDÄMMERUNG rozhodně nečekejte. Nahrávka je žánrově striktní, zabijácky rychlá, nekompromisní a mezi řádky vysmívající se všem snaživým progresivistům. „Pánové v nejlepších letech“ zde servírují songy podle těch nejstěžejnějších ingrediencí, ano, pochopitelně, roky provařených. Ale pokud je toto cesta, jak „přethrashovat“ thrash, beru to. „Syrové maso“, i s donáškou zpěváka Luboše Kozdery (Grisen), jednoho z bývalých vokalistů skupiny SAX, jenž zde natrefil na starou mízu. Jeho vokály k GÖTTERDÄMMERUNG pasují naprosto ideálně.

Na „Neuschwabenland“ mě baví řádně vyvážená hra na vojáky. Člověk má po poslechu hned chuť usednout k telce a pustit si nějaký kultovní velkofilm. Co skladba, to válečná vřava! I já jsem se chytil, neboť snímek „Talvisota“ patří k mým nejoblíbenějším. Pokud posluchač inklinuje i k tomuto filmovému žánru, miluje thrash metal v té nejryzejší podobě, bude z tohoto počinu v sedmém nebi. Žádné velké okolky, jen půlhodinový tajfun, který vám prolétne obývákem. Sám jsem překvapen, jak mě toto CD dokázalo pobavit.

Skladby: Jarní probuzení, Alfa Tauri, Viktoria Höhe, Elbrus 42, Trojný bod, Talvisota, Die Letzte Schlacht, Neu Schwabenland, Klíče Němce Strauba

Sestava: Grinsen – zpěv, basa; Teufel – kytara; Brummbär – kytara; Wunderpepi – bicí

ALL

https://www.facebook.com/Gotterdammerung.thrash

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *