GOTHOOM 2019 – začíname!

Tak, ani sme sa nenazdali a s Gothoomom sme prišli k jeho prvému okrúhlemu jubileu. Festival je konečne po dlhej dobe pevne zakorenený pod zrúcaninou revištského hradu a neostáva nič iné, len jeho areál opäť naplniť skvelým extrémnym metalom.

Tak, začnime rovno jednou z najväčších hviezd. Príde nás navštíviť legenda, majstri zlovestného a ostrého, ale i temného a ťažkého black metalu pod vedením Lorda Ahrimana. Švédi DARK FUNERAL síce za svoju 24 ročnú kariéru vydali „len“ 6 dlhohrajúcich albumov, no to nič nemení na tom, že si nimi získali mnohé duše priaznivcov, ktorí sa dočkajú ich nekompromisných temných melódií aj na našom festivale.

Je nám veľkou cťou, že budeme môcť privítať navrátilcov na scénu, švédskych VOMITORY v ich exkluzívnom slovenskom vystúpení pre rok 2019. Páni drtia, s prestávkou, svoje brutálne podanie nordického death metalu, pri ktorého formovaní sami pomáhali, už od roku 1989. Fanúšikovia špinavého kovu smrti bez príkras budu v dobrých rukách. Ďalším severským zástupcom budú deathblackoví NECROPHOBIC, ktorí sú tu od toho istého roku ako ich krajania, no to im nebráni, aby vydávali dlhodbo kvalitné a vyrovnané albumy, rovnako ako tohtoročný mimoriadne oceňovaný zásek „Mark of the Necrogram“.

BENIGHTED tiež začali ako blackmetalisti a keď budete dávať pozor, v ich šialenom deathgrinde stále najdete jeho stopové prvky. Ich hudba je ale omnoho odľahčenejšia a svieže dávky striedajúcich sa death metalových a grindových sálv s brilantným vokálom Juliena Truchana naživo fungujú na 110%.

Mali tu byť tento rok. Nepodarilo sa. Prídu o rok. CLOUDS nám odprezentujú svoje poňatie doom metalu, ktorý prechádza od jemných postrockových pasáží až kamsi k funeral doomu. Kapela je rozložená po celej Európe a tvoria ju členovia spolkov ako SHAPE OF DESPAIR či BARREN EARTH.

DARK FUNERAL, VOMITORY, NECROPHOBIC, BENIGHTED a CLOUDS – prvá dávka kapiel pre Gothoom 2019!

http://www.gothoom.com/festival/novinky/prve-skupiny-na-gothoom-2019.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *