GO AND KILL číslo 5 žije!

V březnu 2021, po velmi dlouhé odmlce, vychází nové, páté číslo fanzinu GO AND KILL. Formát A4, ofset tisk, punková grafika, lepená knižní vazba a zatím nejtučnější obsah, 228 stran, plných extrémního HC, grind core, punku a metalu!

Uvnitř najdete rozhovory s nejvýraznější grind core kapelou poslední dekády, tedy INSECT WARFARE z Texasu, americkým grind core kultem EXCRUCIATING TERROR z L.A., australskou power violence senzací EXTORTION, jednou z nejlepších evropských old school grind core kapel SUFFERING MIND, legendárním a stále aktivním americkým power violence duem GODSTOMPER a malým obskurním D.I.Y. labelem ODMETNIK ze Srbska.

Domácí scénu zastupuje mladá krev na scéně, zběsilá hardcore úderka DECULTIVATE a prohnilá death metalová bestie SNĚŤ z Prahy. Naopak veterány reprezentuje brněnská legendární punková ZEMĚŽLUČ. Mnohé, a nejen o sobě, prozradí bubeník LAHAR Žrout, o mohutném fanzinovém archivu a o plánech s ním, prozradí vrchní zinový archivář Miro.

Hlavním tématem tohoto čísla je oslava výročí 70 let existence malých desek na 45rpm. Popis tuzemské historie vyšlých SP, později EP desek; od ranné rockové tvorby let šedesátých, přes novovlnné, alternativní či tvrdě rockové počiny osmdesátek, o prvních metalových a hcpunkových singlech v počátcích ´90 let, až po porevoluční boom 7”EP desek různých malých D.I.Y. a undergroundových labelů.

K příležitosti výročí vzpomínání na zásadní počiny české hc/punk/grind/death scény vydané na 7”EP, své a dnes již kultovní výtvory komentují: Korda a Mára (MRTVÁ BUDOUCNOST), Iny (GRIDE), Banán (BALACLAVA), Paul (AGONY CONSCIENCE), Poly (INSANIA), Marek (THEMA 11), Šroub (EXEKUCE), Adam (GNU), Petr (HEARTLINE), Míra (UŽ JSME DOMA), Radek (SVOBODNÝ SLOVO), Bruno (KRABATHOR), Bilos (MALIGNANT TUMOUR), Leoš (DEAF AND DUMB), Frank (GARBAGE DISPOSAL), Shane (DECOMPOSED) Šoty (ZEMĚŽLUČ) a Hulo (TESTIMONY).

V dnešní podivné době, tzn. koncertně osamělých časech, potěší popsané „retro“ tour reporty z let minulých, a to konkrétně tyto: LYCANTHROPHY/CRYPTIC VOID USA tour, NEEDFUL THINGS Austrálie a Malajsie tour, RABIES/CHRUP Indonésie tour a nakonec FEAR OF EXTINCTION/MAKABERT FYND Euro tour.

Dále scene reporty ze zajímavých koutů světa (Jižní Korea a Mallorca) a samozřejmě tradiční jedovaté sloupky. Vizuální stránku plnou oblud, kostlivců a zombíků dolaďují ukázky grafických prací mistra Giulia z HUERE grindcore art.

Víc jak půl kila čtení lze objednat na tomto emailu: fastcore@centrum.cz

https://www.czechcore.cz/#prettyPhoto/9/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *