FUCK DA KAROT „Mrkvové EMO“

fdkobalPředstavte si, že spíte a najednou vás vzbudí zvonění mobilního telefonu. Vy ho zvednete a přívětivý hlas povídá: „řekni prcat mrkev“! To je probuzeníčko! Pokud máte dost odvahy a především smysl pro humor, tak takovým to způsobem můžete kohokoliv vyvést z míry a ještě se pobavíte. Stačí si vymyslet jakékoliv číslo a na druhém konci to určitě někdo zvedne. Takhle nějak podobně vznikl název kapely FUCK DA KAROT.Velice originální slovní spojení, kterého by se samotní tvůrci málem vzdali. Dokonce jednu krátkou dobu používali jen zkratku FDK. Naštěstí se ale velmi brzy vrátili k původnímu názvu a pod jeho hlavičkou také vytvořili první oficiální EP, které si bez vážnějších problémů můžete volně stáhnout prostřednictvím vynálezu zvaným internet.

FUCK DA KAROT pro své posluchače připravili opravdu řádnou porci mrkvového salátu. Všechny čtyři skladby jsou naplněny až po okraj pocitovostí, ale zároveň také hard coreovou syrovostí. Produkce kapely je do jisté míry hodně komplikovaná a jednoznačně jde mezi proudy. Hned první skladba „Slova nezní“ jakoby předurčovala mé přechodí věty. Chvíli déšť, potom mlha a následně krupobití. Kapela si doslova libuje v nekonečných zvratech a emo plochách a také ve střídání ostrých kytarových motivů s těmi jemnějšími. Docela jsem se divil, ale do hudby FUCK DA KAROT skvěle zapadá také Choldův zpěv-nezpěv, mísicí se s křikem a často i recitací. „Mrkvaři“ mi tak často připomínají kapelu Z KOPCE, která v tehdejším

Československu patřila k opravdu nevšedním spolkům, protože už v té době kombinovala „buchty s cibulí“ a „utopence se skořicí“. Tehdy ale tomu samozřejmě chybělo hard coreové okleštění, kterým je produkce FUCK DA KAROT přece jen silně načichlá. A pánové dokáží zajít ještě dál. Tak např. track s názvem „Synchronized“ doslova znázorňuje „volání o pomoc“ a dokonce bych si dovolil tvrdit, že za podobný výlev by se nemusela stydět ani britská  ANATHEMA. Především pomalé pasáže k tomu srovnání jednoznačně vybízejí. Choldův žalo-zpěv je také ( alespoň pro mě) velkým překvapením. Zpěvák a kytarista v jedné osobě totiž na podiu působí naprosto pohodově a usměvavě, přitom právě tahle skladba je docela silnou depkou a rozhodně ji nedoporučuji poslouchat před spaním. V podobné atmosféře se nese také závěrečná „Rise“, jejíž valivost mi připomíná legendární KILLING JOKE (a že i ten Choldův hrdlo-zpěv by mohl mít visačku „made in Coleman“). FUCK DA KAROT mě svým promem naprosto přesvědčili o svých kvalitách. Je jen škoda, že v našich zeměpisných šířkách zřejmě až tak silnou podporu nenajdou, jelikož jednoznačně kráčejí proti větru. Pokud však vydrží je zde velká šance, že se dočkají alespoň nějakého veřejného uznání. Ale abych jen nechválil. V budoucnu by měli kluci určitě zapracovat na zvuku. V tomto ohledu jim přece jen k tomu úplnému vrcholu přece jen ještě něco chybí. I když jsem ještě možná v takovém „sound“ opojení, kterým mě obnažili DARK GAMBALLE na jejich skvostu jménem „Bonboniéra“. Každopádně FUCK DA KAROT na ploše dvaceti minut předvádějí tolik nápadů až se vám z toho možná i hlava zatočí. Tvůrčí invenci jim mohou ostatní kapely jen a jen závidět. Věřím, že i nové skladby přinesou porci kvalitně-kompliované hudby!
fuck da karot

Sestava:
Cholda – guitar, vocal
Vanja – guitar
BaBB – guitar, sampler & synthetizer
Hujer – bass guitar
Přéma – drums

Kontakt:
E-mail: fuckdakarot@seznam.cz
Web: http://fdk.czechcore.cz nebo http://www.bandzone.cz/fdk
ICQ: cholda346619423

ALL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *