FORGOTTEN SILENCE – Sonique Voyeurisme (CD-2015, Shindy Productions)

Každá velká kapela by alespoň jednou za život měla zrealizovat živou nahrávku. A protože FORGOTTEN SILENCE mezi velikány (alespoň doma) rozhodně patří, mohou si Krusty a spol. odškrtnout jednu z posledních „nutných“ položek (ještě by to chtělo DVD 🙂 ), ovšem zase to asi nelze brát tak, že by „Sonique Voyeurisme“ muselo vzniknou za každou cenu. Nicméně stalo se a věrný příznivec FS má přes své reproduktory šanci ještě jednou navštívit třinecký Barrocko Club, kde se odehrálo vše podstatné. V bookletu je poté i zmínka o solidní návštěvě (350 diváků), avšak razantně jásající dav opravdu nečekejte (i kdyby tam bylo diváků jednou tolik, povaha produkce FORGOTTEN SILENCE není nikterak pompézní a očekávat kotel ala CANNIBAL CORPSE by bylo učiněné bláznovství.

O tomhle však FORGOTTEN SILENCE vědí už hezky dlouho a myslím si, že je to přesně to poslední, co je trápí. Ovšem k samotnému obsahu CD. Ten je vyřešen vskutku důmyslně a osobně tleskám výčtu zvolených skladeb, neboť většina z nich nepochází z řadových desek, ale naopak „ípek“, takže pokud někdo z fanoušků ony „malé formáty“ nemusí, má tímto živákem šanci se k těmto skladbám ještě jednou dostat.A nyní už k tomu výčtu: „Tumulus“ je titulní věc ze stejnojmenného ‚EP z roku 2008, dále tu máme předělávku od ATHEIST („Mineral“) z ‚EP „RETRO“ a ze stejnojmenného sedmipalce byla zařazena i skladba „Personal Energy“ z dílny PESTILENCE. Řadová alba pak pochopitelně zastupuje nejvýrazněji „La Grande Bouffe“ („Dichroisme“ , „Fermeture De La Bouche“ , „Aalborg“) a jedním kouskem přispělo i album „Ka Ba Ach“ („Rostau – The Sandwaves“).

Forgotten Silence a přáteléCo se týče samotného vystoupení a zvuku, tak tady si myslím, že je všechno v nejlepším pořádku, nahrávka nezní nikterak plasticky a studiově, avšak nebrzdí ji ani opačný problém. Těžko říci, jak moc bylo sejmuté vystoupení následně dorovnáváno, ovšem tak či tak je koncert bez problémů konzumovatelný a FORGOTTEN SILENCE si jím reputaci rozhodně nepošlapávají. Jediné, co mě trochu mrzí, je nepříliš kvalitně zpracovaný booklet. Vsádka na krabičce CD je sice naprosto parádní, jenže vnitřek na mě působí poněkud lacině, nehledě na zbytečně tmavé fotky a vůbec celkové grafické uspořádání. S obalem desky „La Grande Bouffe“ se tahle práce nedá srovnat ani v nejmenším. Škoda…

„Sonique Voyeurisme“ je živá kompilace určená pro všechny milovníky FORGOTTEN SILENCE. Těžko říci, jestli začínající posluchač, jež teprve s kapelou koketuje, by měl začínat právě touto nahrávkou, lepší by bylo zřejmě sáhnout po „velké žranicí“ a až posléze si smlsnout na této svačince z obdobného těsta. Jinak ale příjemný to poločas před dalším řadovým počinem. A kolik jich ještě bude, hehe ???

ALL

https://www.facebook.com/forgottensilencecz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *