FORBIDDEN RITES – Pantheon Arcanum (CD-2018, Grimm Distribution)

Už jsem to v jedné nedávné recenzi psal. „Problematika průměrných alb“. Co s tím? Mexičané FORBIDDEN RITES na debutové desce „Pantheon Arcanum“ nic extra výrazného nepředvádí, ovšem na totální dno metalové studny rovněž nepatří. V záplavě široké konkurence však nemohou mít šanci. Jsou totiž absolutně nevýrazní. Death-black metal je zde prezentován bez jakéhokoliv náboje či emocí, rovněž si nepamatuji na jeden jediný nadstandartní nápad, který by mě zaujal.

Náznaky určitých motivů zde sice jsou, ale když např. vzpomenu na slovenskou deathmetalovou větev z let devadesátých… všechny ty kapely byly mnohem dál než FORBIDDEN RITES. Bohužel, tak to zkrátka je. Ba co víc, ani po zvukové stránce se podle mého soudu nejedná o žádnou velkou hitparádu. Nahrávka prostě „nehraje“. Můžeme sice polemizovat o jakémsi úmyslu spojeném s vyobrazením „staré žánrové školy“, nicméně v tomto případě bych ono tvrzení bral spíše jako alibi.

Je fajn, že existují stále nová a nová jména na scéně, posluchači mají rozhodně z čeho vybírat, určitě i FORBIDDEN RITES za svou nahrávku ve zkušebně krváceli, avšak ne zrovna každý má patent být tím nejlepším, případně alespoň tím zajímavým. Zaujmout dnešního zhýčkaného posluchače zkrátka není úkol nejsnadnější – v tomto případě jsem určitě jedním z nich. Mexičané mě zkrátka ukrutně nudili. Bohužel musím konstatovat, že se k jejich „jedničce“ pravděpodobně nikdy nevrátím. Opravdu není důvod.

Skladby: Human Mortuary Landscapes, Reborn, Slavery Before the Soma, Judgement, Now That the Moon Illuminates the Remains, We Are Your Sinister, The Hope of the Abandoned Planet, The Defeat of Man by Man, Arcane Initiation.

Sestava: Vlad Martin – baskytara, zpěv; Hugo Olivos – bicí; Juan Carlos Martínez Valdez – kytara; Raúl Campos San Lorenzo – kytara.

ALL

https://forbiddenrites.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *