FLESHLESS – Sensual Death Immitation (Obscene production)

 Moc dobře si pamatuji, jak jsem s kolegou Markem hltal demo Grinding a posléze split CD Free Off Pain. Na FLESHLESS nikdo z nás nedal dopustit. Totéž se dá říci o albu Grindgod, které děčínské drtiče asi nejvíce proslavilo. Čas je ale k nezastavení a člověk se v tom shonu ani nestíhá zorientovat. Tehdy se psala devadesátá léta dvacátého století a nyní už stojíme v roce 2004. Spolu s námi tu jsou i FLESHLESS a to s novou fošnou Sensual Death Immitation. Ihned na úvod dodávám, že předchozí album „Nice To Eat You bylo překonáno jednoznačně.

Nechci tady rozvádět komu všemu FLESHLESS leželi v žaludku, ovšem na novém albu opět ukázali co je to zručnost a melodie. A právě ty melodické linky mi na předchozí desce nejvíce chyběly. Hned úvodní skladba Tourture Me má slova jen potvrzuje. Na druhou stranu nečekejte od FLESHLES, že by se vrátili do časů skladeb „I am Part Of You .Na jedné straně tedy ční melodika, která je však prolnuta maximální bestialitou US death metalu. Vlaďa a spol. mi tak prostě zní a i jeho vokál je čím dál tím kanálnější a tak vlastně celým albem vás bude provázet nezadržitelná blitka. „Masátoři“ tedy jednoznačně natočili nejtvrdší album ve své historii a do toho všeho naroubovali ještě tu potřebnou špetku melodiky, bez které by byl jejich projev hodně nudný.

Takhle je vše OK, i když zas o nějakém novátorství se zdaleka hovořit nedá. FLESHLESS však přišli s tím co od nich jejich fans požadují a tento úkol se podařilo splnit téměř na sto procent. Nejlepší kousky? Určitě mezi ně patří Parasites, ozdobená nádherným kytarovým sólem uprostřed. Mezi mé favority rovněž patří pomalejší Surrounded By Hell…tedy pomalejší…alespoň o začátku skladby se to dá říci. Tato píseň mi připomněla skvělé demo „Limbo“ od již neexistujících SUCCUBUS, kteří rovněž míchali tak razantně melodiku s brutalitou. FLESHLESS jsou však přece jen více o té brutalitě, ale konkrétně já mám radši právě ty „sladší“ skladby. Proto mě do jisté míry uspokojila tečka na závěr (Foetal Purulent), věnovaná tragicky zesnulému Davidovi Rairanovi z kolumbijských PURULENT. Legendární kousky FLESHLESS jsou legendární kousky, ale ani za Sensual Death Immitation se kapela stydět rozhodně nemusí. Novinka je svěžím větrem do diskografie, která ještě není zdaleka dopsaná.

ALL

FLESHLESS: Vladimír Prokoš, Kosmonautů 159, 405 01 Děčín 27, www.go.to/fleshless, fleshless@tiscali.cz
OBSCENE prod., P.O. Box 28, 533 41 Lázně Bohdaneč, Česká republika, www.obscene.cz, curby@obscene.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *