Finští melancholici VUOLLA zahrají v Českých Budějovicích!

vuollaVynikající finská doom metalová skvadra Vuolla se chystá na evropské turné! To odstartuje 4. září v Českých Budějovicích. Kapela se představí v klubu Fabrika, kde ji doprovodí místní stálice VIHAR. Bude se jednat o jediné vystoupení Vuolly v Čechách! O den později již budou Finové svoji smutnou muziku šířit na Slovensku.

Vuolla vychází z klasického doom metalu, ačkoliv je v její tvorbě patrný i náznak post-rocku, čímž se kapela přibližuje například Katatonii či Anathemě. Základ je ale velmi tvrdý a nechybí ani tradiční vokální model „kráska a zvíře“. VUOLLA má na svém kontě jedno EP z roku 2011, které ale svojí délkou překonává hranici dlouhohrající desky. At The Edge Of The Mist je vynikající nahrávka, jež by neměla uniknout pozornosti žádného žánrového fanouška. Zatím poslední studiovým počinem je dvacetiminutový singl z roku 2012.

Jak již bylo řečeno, s Vuollou vystoupí českobudějovičtí Vihar, kteří se po vynucené pauze opět vrátili na scénu. Kapela má nového bubeníka a pořádnou chuť do živého hraní. Těšte se na pořádně tvrdý doom/death metal.

Akce odstartuje ve 20 hodin a vstupné bude 100 korun.

http://vuolla.net/

https://www.facebook.com/Vuolla

http://bandzone.cz/vihar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *