FÄUST – Tinnitus Inquisition (CD – 2022, Witches Brew)

„Let’s Go Rock and Roll“, pivo, vodka, džus, thrash metal/punk a nesmrtelné pilotky. YES! Stará metalová škola honorující pozdní osmdesátá léta – to jsou nadšenci FÄUST, kteří v letošním roce vypustili do světa svůj velký debut.

I když debut… ten úplně první zásek učinili již prostřednictvím kapely COLDBLOODED FISH, ještě před přejmenováním. To jen tak pro úplnost. A protože je thrash metal přesně ten pravý kov, jemuž kluci holdují, rozhodli se na „Tinnitus Inquisition“ předvést totální žánrový tanec. Bez příkras a hezky od podlahy. Připouštím, že na této nahrávce je v základu uděláno všechno naprosto správně. Skladby jsou dostatečně atraktivní, energie z kytarových partů doslova stříká, nemluvě o desítkách kytarových sól, jimiž tvorba FÄUST překypuje.

Do hudby pasuje i „Lemmy style vocal“, snad aby klasice bylo učiněno zadost. Myslím si, že v rámci toho, co chce kapela dělat, si počíná hodně slušně. Zvuk je precizně „plechový“, poplatný žánru, ovšem nepůsobí nikterak zahuhlaně či vyčpěle. Snadno lze vystopovat záměr, se kterým bylo k nahrávce přistoupeno. Půlhodinová stopáž je pak přesně tou ideální délkou, přestože i tak k určitému opakování motivů dochází. Postupem času začnou skladby až nebezpečně splývat v jednu, cca po dvaceti minutách už to není zábava „prima parade“. To je ale tak jediné, co bych „Tinnitus Inquisition“ vytkl. Celkově jsem velmi příjemně překvapen. FÄUST pořídili pro nadšené příznivce thrash metalu hodně solidní zábavu.

Skladby: Tinnitus Inquisition, Curse Eternal, Jungle Mangled, Exitus Freefall, Born to Be Sacrificed, Let’s Go Neanderthal, Through Celing to Hell, Frontal Lobotomy, HK Beatdown

Sestava: Kryštof Eichler – kytara, zpěv; Teodor Majerík – kytara; Jenda Lapáček – baskytara, zpěv; Honza Šole – bicí

ALL

https://faustxthrashingdoom.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *