EXMORTUS – Legions of the Undead (CD/EP – 2019, M-Theory Audio)

Američtí EXMORTUS patří k vyvoleným thrash/deathmetalovým virtuózům, kteří jsou schopni i ze staré látky vyprodukovat voňavou bavlnu. Ostatně poslední řadové album „The Sound of Steel“ představuje kvartet v mega-precizním rauši, jež je opřen o kompoziční zdatnost a maximální hráčskou ekvilibristiku. Je až neuvěřitelné, kolik nápadů dokáží EXMORTUS zabalit do jedné jediné kompozice…

Ve znamenité formě, ne-li možná větší, pokračují Američané i na „malém albu“ „Legions of the Undead“, které je svým způsobem specifické. Je totiž tvořeno pouze dvojicí autorských skladeb (mimochodem opravdu znamenitých) a třemi filmovými předělávkami. Celý koncept je pak opřen o hororovou tematiku, ostatně samotné názvy instrumentálek jsou naprosto vypovídající. Výživná kompilace do sytosti kloubí mimořádné hráčské umění s naprosto parádním zvukem, zajímavost v podobě coverů je už jen třešničkou na dortu. Pokud holdujete technickému death metalu, rozhodně byste tuto neotřelou stálici neměli minout. Přestože v jejich tvorbě hodně výraznou stopu zanechává klasický thrash metal, nezní hudba EXMORTUS nikterak archaicky. Naopak. „stará škola“ v novém dárkovém balení, to je oč tu běží.

O tvůrčí svobodě samozřejmě vypovídá i experiment s filmovými melodiemi, jak už jsem výše naznačil. Je skutečné umění držet se předlohy a nikterak zásadně neopouštět svůj domovský rajon. „Legions of the Undead“ je vskutku hodně návykový počin. Pokud máte v oblibě technický death metal, je v podstatě nemožné, aby se Vám tento matroš nelíbil. Rovněž doporučuji i některá další řadová alba, skutečně to stojí za to!

Skladby: Legions of the Undead, Swallow Your Soul, Beetlejuice (Danny Elfman cover), Psycho Theme (Bernard Hermann cover), Night on Bald Mountain (Modest Mussorgsky cover).

Sestava: Jadran „Conan“ Gonzalez – kytara, zpěv; Adrian Aguilar – bicí; Chase Becker – kytara; Cody Nunez – baskytara.

ALL

https://www.exmortusmusic.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *