EVULSE – Pustulant Spawn (demoCD – 2021, Godz ov War Productions)

„Tolik bychom si přáli být součástí té úžasné doby!“ To je motto, které na svém druhém demu zhudebnili Američané EVULSE, milovníci death metalu staré školy. Tedy, té absolutní „staré školy“. Tady zkrátka všechno sedí podle zajetých kolejí. Obal, logo, stylistika stříbrného disku… toto všechno je velká pocta devadesátkám. Samostatná vydavatelská strategie je vůbec příběh z dnešního pohledu vskutku archeologický, neboť EVULSE doposud vydali pouze jedno kazetové demo „Call of the Void“, které následně vyšlo i na CD (samozřejmě u polských Godz ov War Productions).

A co by se s tím hoši babrali, úplně stejnou strategii zvolili u aktuálního počinu „Pustulant Spawn“. Prostě žádná velká touha po „velkém CD“, ale hezky hnilobně uklohněný demáč, sotva čtrnáct minut, a opětovně kazeta. Já mám ale nyní k dispozici nedávno vydané CD, díky němuž se o EVULSE s určitostí dozví nemalé množství evropských posluchačů. Godz ov War Productions promo zkrátka umí, to se musí nechat.

A jací EVULSE vlastně jsou? Z mého pohledu naprosto přesvědčiví a styloví. Nejsem sice rozený „vykrádač starých hrobů“, ale když přistoupím na hru, která mi je zde předkládána, musím uznat, že na tvorbě EVULSE něco velmi pozitivního přece jen je. Myslím si, že hoši jsou opravdu skvělými studenty deatmetalového undergroundu, mají toho hodně naposloucháno a načteno. Zároveň ale vědí, jak celý stroj rozpohybovat tak, aby z beden pršela stará deathmetalová atmosféra. Je tu moc krásně vybarveno ono kouzlo demáčových časů. Mnohým kapelám totiž vysloveně seděla kratší časová stopáž, díky níž se na kazetu nedostala „vata“, jež byla pak ke slyšení na „velkých deskách“. I dnes si spousta fans pamatuje všechna dema např. slovenských deathmetalových kapel, přičemž to omamné kouzlo se jaksi z ničeho nic vytratilo po realizaci CD (ne samozřejmě u všech). A pro fanouška to paradoxně také přestalo být zajímavé. Ale to jsem trochu odbočil, omlouvám se…

Nicméně spojitost lze najít i u tohoto příjemného počinu, proti kterému nemám sebemenších výhrad. Jak už jsem ale výše uvedl, je nezbytné, aby posluchač přistoupil na předem deklarovaná pravidla hry. Pokud však patříte k jednoznačným milovníkům deathmetalové klasiky, tak právě tento kousek bude hodnotným střípkem do vaší sbírky. Death metal ve středním tempu, hnilobný vokál, dobový „zombie smrad“ a nenápadné vyhrávky, uchu lahodivé, nikterak pompézní. Jestliže Vás před několika málo měsíci zaujalo demo od tria SYMBTOMY, je velmi pravděpodobné, že by Vás mohla potěšit i tvorba EVULSE. Vyznání lásky ryzímu death metalu, to je oč tu běží!

Skladby: Repulsive Infestation, Pustulant Spawn, Depraved Sanctity, Worms Made Flesh

Sestava: Jimmy – zpěv; Michael Treloar – kytara; Colin Tarvin – kytara; Clint Roach – baskytara; Johnny Valles – bicí

ALL

https://www.facebook.com/Evulsingdeath

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *