EVIL MACHINE – War In Heaven (CD-2014, Arachnophobia Records)

War in HeavenÚplně mě polilo horko, když jsem na obalu kapely EVIL MACHINE spatřil letadla luftwaffe. Pokud se však název alba jmenuje „War In Heaven“, zřejmě se s tím nedá nic dělat, a tak ty hákové kříže opravdu berte pouze jako historický artefakt. Každopádně je ale zajímavé, že polskou kapelu inspirují nechvalně známé události, při kterých byla Varšava v podstatě vymazána z mapy. Pod vlajkou fascinace a zároveň i lidské krutosti, však EVIL MACHINE podlehli militantnímu kouzlu a nezadržitelně ho napasovali do toho nejoldschoolovatějšího thrash metalu. Nevím, těžko soudit, ale mě rozhodně se příliš nestýská po zahuhlaných demáčích a neposlouchatelných „kultech.“ Samotní EVIL MACHINE však přemýšlejí úplně jinak!

Pokud bylo cílem vytvořit určitou opozice vůči moderně znějícím nahrávkám, pak se Polákům tenhle záměr jednoznačně vydařil. Ale co z toho, když CD je sice brutální a nabroušené, ovšem na druhé straně ho pizdí šunťácký zvuk? Přijde mi, že veškeré úsilí muzikantů vyznívá někam doztracena a přiznám se, že cca. po dvaceti minutách jsem se téměř modlil, abych měl už tuhle válečnou dávku z krku, nicméně „tachometr“ byl v tomto čase teprve v půlce, „a tak si civilista otřel pot z čela a pokračoval dál v poslechu.“ Když se pak disk v přehrávači zastavil s posledními výstřely děl, uvědomil jsem si, jak je sice pěkné žehrat na úroveň jednotlivých skladeb, když kvartet hudebníků po něčem podobném naplno touží.

EVIL MACHINEA kdo vlastně za „War In Heave“ vlastně stojí? Možná se budete divit, ale jednou z ústředních postav je kytarista Hal z VADER, přičemž jeho dva kolegové (Cyjan a Cyprian) toho mají za sebou rovněž požehnaně. Pouze vokalista Semihazah v žádné slavné partě zatím nepůsobil, alespoň tímto způsobem hovoří dostupné prameny. V samotném bookletu je pak uveřejněna zpráva o hostech, jejichž pověst s mým rozsudkem vůbec nekoresponduje. Tak např. ve skladbě „Diabel“ vypomohl s vokály Cezar z CHRIST AGONY, v „Evil Machine“ s doprovodným hlasem asistoval Rodak z kapely NEUROPATHIA a konečně pod coverem od ONSLAUGHT, jež se zove „Onslaught (Power Of Hell)“, je podepsán dokonce i samotný Peter Wiwczarek (VADER)!

Dost možná zásadní pozvánka pro nejedno milovníka metalu, ovšem nenechte se zmást! Tohle dílo, byť je naprosto účelové a oslavuje VELIKOST METALU, nemá šanci na úspěch v širším měřítku. Pokud však milujete prasárničky a nevadí vám, že tento produkt vyznívá asi jako boční projekt HELLHAMMER, jež byl stvořen někdy před čtvrt stoletím, klidně do toho běžte.

ALL

https://www.facebook.com/evilmachineband

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *