ETEF 2021 – aktuální info

Popravdě, máme z toho velmi rozpačité dojmy a v rámci ETEF teamu vře diskuze jak se k tomuto postavit. Podmínky vypadají na oko dobře, limity shromažďování osob jsou poměrně vysoké. Má to ale několik ALE:

1 – povinnost prokázání se negativitou, imunitou či očkováním – ehm jak to napsat slušně… Do takového lustrování fans se nám opravdu ani trochu nechce. I kdybychom nechali stranou veškeré pochybnosti, které máme – má pořadatel vůbec právo vymáhat osobní údaje návštěvníků?
2 – roušky, sektory, management front, nahlášení na OOVZ – tohle připomíná spíš kriminál než kulturní akci. Neumíme si představit, jak toto na ETEFu uvádíme do praxe. Hanba by nás u toho fackovala – festival by úplně ztratil své „rodinné“ kouzlo a stal by se z něj akorát vopruz pro všechny. Do léta je ještě relativně daleko. Nicméně čas letí neúprosně. Pokud nezačneme jednat hned, fesťák nestihneme dát dohromady, i kdyby byly obecné podmínky ideální. Dohodli jsme se proto v teamu, že z časových důvodů spustíme ostrou fázi realizace festivalu. Zatím budeme makat, jako by se nic nedělo.

Brzy poskytneme upřesňující informace. Ale budeme zároveň sledovat aktuální dění. Úplně na rovinu, pokud nařízená opatření neprojdou vývojem k snesitelnější formě, velmi pravděpodobně letošní ETEF zabalíme. Z úcty k esenci festivalu, z úcty k metalový muzice, a hlavně z úcty k vám všem – raději na shledanou za rok na starém dobrém ETEFu než letos za takovýchto podmínek. Důstojnost a duševní zdraví nejsou jen
prázdné pojmy, s kterými lze zacházet jak s hadrem na podlahu!

Váš ETEF team

www.etef.cz

https://www.facebook.com/eteffest/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *