ERDVE – Vaitojimas (CD – 2018, Season Of Mist)

Jednou ze současných senzací moderního metalového ranku jsou bezesporu litevští ERDVE. Čtveřice talentovaných hudebníků zažívá v posledních týdnech doslova hollywoodský sen, neboť po necelých dvou letech existence má velkou šanci promluvit do ústředního metalového dění. I když se jim to třeba nepovede, už teď je jisté, že název ERDVE si mnozí promotéři rádi zapamatují.

Litevci totiž tvoří hudbu, která je jednoduše „trendy“. Mnozí konzervativci by z jejich produkce přinejmenším vyskočili z okna, avšak pánové ze Season Of Mist asi moc dobře vědí, poč prstem ukázali právě na ně. Experimentální post-hardcore je v jejich podání nesmírně kreativní a energický, přičemž velmi účelně vyznívají i úderné crustové momentky. Protože se ale dnešní mladí neštítí jakýchkoliv crossoverů, dají se i v produkci ERDVE vypozorovat známky takřka blackmetalové a koneckonců o tom vypovídají i občasné seversky znějící brejky.

Jelikož jsou ale všechny položky strukturálně nesourodé, nelze nahrávku z hlediska žánru nikam striktně zařadit (což ale beru jako takovou šťavnatou pointu). Vrcholem jinakosti je pak i litevská hatlamatilka. Ne že by bylo vokalistovi až tak dobře rozumět, jeho projev je samo sebou hodně ukřičený, avšak některá slovní spojení jsou pro našince pochopitelně neotřelá a nevšední. A nevšední je ostatně i celá tato kolekce, která jednoduše dokáže zaujmout.

Teď je jen otázkou, jestli ERDVE hned na první pokus nevypálili podstatnou část střelného prachu. To se ale (nejspíš) dozvíme až příště.

Skladby: Vaitojimas, Isnara, Prievarta, Apverkis, Pilnative, Atraja

Sestava: Vaidotas – kytara, zpěv; Kristijonas – kytara, samply; Valdas – bicí; Krizas – baskytara.

ALL

https://erdvesom.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *