EPITOME – ROTend (CD – 2022, Deformeathing Production)

Joj, dívám se na toto CD jako blázen, nevěřím svým očím! V devadesátých letech, kdy undergroundový metal doslova pučel, se z Polska najednou přiřítili jistí DEAD INFECTION, aby všem ukázali, jak má vypadat řádná hudební chorobnost.

Jenže, v oné době se mi do rukou dostala neskutečná kazeta krajanů EPITOME, jež povýšila grindcoreovou jadrnost o několik levelů výš. Alespoň takto jsem to vnímal, byť v roce 1998, kdy dílo „Autoe’ROT’icism“ vzniklo, byli již DEAD INFECTION dávno v neskutečném laufu, totéž můžeme říci o neméně úspěšných SQUASH BOWELS. EPITOME však přece jen přinesli zhutnění zvuku, a přestože jejich jméno nedosahovalo velikosti dvou zmíněných ikon, mnozí fans si je jistě dobře pamatují. Obzvláště bílá kazeta s flákotou masa ve všech možných distrech doslova svítila.????

A teď, víceméně po čtyřiadvaceti dlouhých letech, se EPITOME vrací s nahrávkou, jež se snaží na svého slavného předchůdce v co nejlepším navázat. Stačí se jen podívat na obal CD… Ano, i flákota se vrátila, tentokrát řádně vylepšená o červí „power attack“. Skvělou zprávou je účast dvou ústředních person (Kiszka/Misiek), k nimž se přidal neméně zkušený vokalista Dyvan (kompletní sestava níže). Pokud odhadujete, že se na albu propojil starý feeling s trochu upraveným hudebním vyjádřením, typujete naprosto správně. Z beden se line nelítostná grindcoreová rubanice, díky níž se ocitnete v devadesátkách od prvních vteřin. Cílem toto sice zjevně není, ovšem pro pamětníky bude odkaz alba nepochybně silnou motivací k opakovanému poslechu. Ach jo, ta mrcha nostalgie, to je věc… a baskytara budiž brutálně rezonujícím symbolem!

Vzor EPITOME 2022 působí neuvěřitelně svěže. Formace ze své syrovosti neztratila po dlouhých letech vůbec nic, naopak tato prima „buchtička“ byla ještě v dobrém pocukrována několika dalšími vrstvami. Skoro by se dalo říci, že co nestihli Poláci před koncem milénia, to s velkou vervou nyní dokončili. I s přihlédnutí k ostatním nahrávkám, kterým se třeba nedostalo až tolik publicity. „ROTend“ jsou však EPITOME v té nejlepší formě. Něco mi říká, že právě toto CD dokáže pamětníky vysloveně nadchnout. Ty mladší, doufejme, ničím neurazí. Osobně se mi libí, že kapela nerezignovala ani na deahmetalové vlivy, které jsou přirozenou součástí sedmnácti úsečných tracků. Všechny fláky masa leží na správných místech, i po těch dlouhých letech. Jsem potěšen a až překvapivě pobaven.

Skladby: Rotend, Gorelucidnations, Mental Rampage – Mental Carnage, A Modern Lobotomy (A Perilous Confession), The Brain, Hey You! Broadcast This Bloody Vomit!, Infestation of a Wormic Soul, Sic Transit Gloria Mundi, Total Underground, Die! Motherfucker! Die!, Gagged, Preachers of Turmoil, Colorado Beetle, Pathomechanism, TBX, Left for Dead, Children of the Rot

Sestava: Dyvan – zpěv; Kiszka – baskytara, zpěv; Misiek – kytara; Syrus – zpěv

ALL

https://www.facebook.com/SupeROTic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *