Epidemie Records zahajuje předprodej nových CD DYING PASSION a GOSPEL OF THE FUTURE!

Dva dlouho očekávané tituly vydavatelství EPIDEMIE RECORDS vychází na magické datum 22. 2. 2022 a předprodej je zahájen již nyní. Nové album GOSPEL OF THE FUTURE vychází rovněž na LP u labelu Kabinet Records a v e – shopu EPIDEMIE RECORDS je také k dostání jak samostatně, nebo jako cenově zvýhodněný LP + CD set, pokud by někdo zatoužil vlastnit oba formáty. V nabídce je také cenově zvýhodněný set všech tří nových titulů labelu, tedy ještě CD FRODYS – Weirdfolk, které vyšlo v prosinci minulého roku.

Objednávky a více informací na http://www.epidemie.cz/

GOSPEL OF THE FUTURE – Blowtorch Mankind CD

Jedno z nejvýraznějších jmen českého sludge metalu se po téměř dvanáctileté odmlce vrací s novým, třetím albem. Kultem obestřeným GOSPEL OF THE FUTURE vychází 22.2.2022 u Epidemie Records CD s názvem „Blowtorch Mankind“ jako krásný šesti panelový digipack.

Těžký sound je dnes již poznávacím znakem a nedílnou součástí jejich tvorby. A nové album, nahrané mistrem Amákem Golden, který se postaral i o mix a mastering v jeho Golden Hive studiu, je novým a zásadním milníkem kapelní tvorby. Na novém materiálu GOTF pokračují v tradici nekompromisního sludge metalového opojení a totální fascinaci pomalými hypnotickými rytmy. Všechny čtyři nové skladby slibují na bezmála čtyřiceti minutách sonický výlet do detailu vykresleným ohlušujícím světem temnot odsouzených k záhubě. Také po vizuální stránce album navazuje na černobílé a velmi temně laděné práce z předešlých alb GOSPEL OF THE FUTURE z pera Chrise z Narcosis nebo Seldona Hunta. Na jejich místo nastupuje uznávaný ilustrátor Marald van Haasteren, který inspirován texty na albu „Blowtorch Mankind“, svými výjevy trefil pomyslným kladivem hřebíček na hlavičku a celkovou náladu i vyznění alba precizně vystihuje v sérii ikonických odkazů na fanatické poblouznění spasitelů lidstva. Kapela, dekádu trvající přestávce navzdory, v plné síle servíruje jejich kreativní a nekompromisní heavy sludge metal i naživo. Přijít se přesvědčit lze 29.4. do brněnského Kabinetu Múz na křest alba s mnoha zajímavými hosty.

https://gospelofthefuture.bandcamp.com/

DYING PASSION – Skylor CD

Nové, deváté řadové album stálice české hudební scény. Vychází 22. 2. 2022 v krásném šesti panelovém digipacku s 12stránkovým bookletem.

Posluchačům deska nabízí celkem jedenáct autorských anglicky zpívaných skladeb, které se nesou v duchu atmosférického rocku s prvky dark wave, dream popu a post-rocku. Nahrávání alba mělo více etap. Bicí se natáčely ve studiu Svárov pod dohledem Lukáše Martínka a Michala Šindeláře, vše ostatní v Black Chamber studiu u Dušana Mikulce. O mix se postaral, stejně jako na předchozí desce Black Threads, Martin Spacosh Peřina a mastering má na svědomí Jacob Hansen (KATATONIA, VOLBEAT aj,). „Je to můj svět, bez kterého si už život nedokážu představit. Samotná tvorba, její natáčení a celkový růst alba mě neskutečně baví,“ hovoří autor a kytarista Standa Jelínek. „Hlavním hrdinou celé desky je astronaut Skylor. Vypráví své zážitky z cestování vesmírným prostorem a návštěv neznámých planet, při jejichž objevování dost často zvažuje, zda se ještě někdy vrátit zpět na Zemi,“ doplňuje Jelínek, který v nových skladbách potvrzuje setrvale hledačský přístup.

Kreslený obal je tradičně z dílny Petra Phob Štefka a částečně se může zdát, že je inspirován Malým princem. Autor textů Miroslav Václavek o desce říká: „Práce na textech pro novou desku DYING PASSION pro mě byla úplně nová zkušenost. Především díky tomu, že mi byla ponechána naprostá svoboda v tom, jak téma vesmírného námořníka pojmu. A svoboda to je vždycky ta největší výzva. Doufám tedy, že jsem si pro sebe nenechal vůbec nic a vymačkal jsem ze sebe úplně všechno.“

http://www.dyingpassion.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *