ENTER THE ETERNAL FIRE – Do jihočeské Volyně se vrací dvoudenní metalový open air festival!

etef_final_unor_smallPřátelé, vezměme to trochu zeširoka, proč trochu nezavzpomínat. Kdo by to řekl, že uběhlo už 10 let od posledního ročníku kdysi poměrně oblíbeného a početnou diváckou kulisou se pyšnícího UG open air podniku OPEN HELL FEST ve Volyni. Pamětníci ví své, pro mladší ročníky: je řeč o tomto: http://home.tiscali.cz/openhell/hellcz.html Tradice utichla, pro mnohé „kultovní“ Volyně zmizela z metalové mapy a život běžel dál.

Od roku 2005 dění v branži sledujeme z povzdálí a nebudeme chodit kolem horké kaše, letos jsme i přes relativní nasycenost festivalového „trhu“ definitivně neodolali a zkusíme opět přispět svojí troškou do mlýna do nabídky letních vícedenních akcí. Myslíme si, že doba uzrála a opět máme co říct. Hlad fanoušků byl ukojen, na českých festivalech zahrála už snad všechna blyštivá světová jména (snad vyjma Master´s Hammer, Darkthrone a pár sveřepých 🙂 a i ty největší podniky se ve finále neubrání rotaci těch samých „hvězd“ pořád dokola. Přitom metalový underground po celém světě nabízí nespočet podle nás skvělých kapel, které tu nehrají, protože nejsou součástí bookingových agentur a vysokého festivalového byznysu.

Chceme nabídnout alternativu k masovým akcím, kde se návštěvníci chca nechca brodí davy, při sledování vystoupení účinkujících jsou odkázáni na projekci na plátno, což není vždy zrovna blízký kontakt s interpretem, jaký by si člověk přál… V neposlední řadě, účast na velkých fesťácích často představuje i nemalou finanční investici. My to chcene pojmout jinak.

Jinak se stavíme i k celkové dramaturgii a filozofii festivalu. Nechceme být úzce profilováni na jeden konkrétní subžánr metalu, v soupisce našich kapel najdete death, black, thrash, doom i grind… Ale co u nás ale zcela jistě nenaleznete jsou všelijaké moderní tvary metalu, vesměs propojené se slůvkem „core“. ENTER THE ETERNAL FIRE je obecně pro příznivce staré školy. Dokážeme vám, že lze postavit festivalový line-up z kapel, které nejsou ve světě tolik „slavné“, nepodřizují se nejnovějším trendům, ale leckteré „prvoligové“ kolegy přesto strčí do kapsy. V tomto chceme plynule navázat na ducha OPEN HELL FESTu (dodnes jsme pyšní, že jsme fanouškům zprostředkovávali první česká vystoupení tehdy ještě relativně neznámých SKYFORGER, DESANTER, CENTINEX, WATAIN, NEGURA BUNGET, THE STONE a dalších v letním kině ve Volyni v letech 1998 – 2005. Věříme, že další jména se do této kategorie „objevených klenotů“ ještě zařadí).

Ostatně brzy poskytneme kompletní info ke všem kapelám, které ve Volyni vystoupí a budete moci posoudit sami, nakolik zajímavý a svébytný mix nabízíme. V tuto chvíli můžeme prozradit pár základních informací. Festival se uskuteční 31. 7 – 1. 8. na koupališti ve Volyni, jako headlinery oznamujeme kapely LOUDBLAST (Francie), FLESHCRAWL (Německo), UNPURE (Švédsko) a další pecky ze zahraničí, k tomu ROOT, HYPNOS a elita české UG scény. Cena vstupenky bude lidových 500 Kč na oba dva dny při platbě na místě.

ENTER THE ETERNAL FIRE FEST (zkráceně ETEF) je nové jméno na scéně, doba je jinde a bylo by naivní si myslet, že metalová Volyně ještě někdy dosáhne věhlasu a oblíbenosti někdejšího OPEN HELL FESTu (ruku na srdce, to bychom možná ani nechtěli, OHF se tenkrát stal asi větším podnikem, než na jaký jsme sami byli připraveni). Přesto doufáme, že se stane každoroční oblíbenou destinací několika stovek fans „oldskůlu“, a společně si odpočineme od veškeré modernity okolního světa. Letošní ročník je test, pokud se povede, bude nám potěšením pokračovat v nové festivalové tradici.
Kompletní info najdete na:

http://www.etef.cz/

https://www.facebook.com/#!/events/382844868541948/?fref=ts

http://bandzone.cz/koncert/362546-volyne-koupaliste-volyne-kd-na-nove-enter-the-eternal-fire-fest

Honza, Ramus a ENTER THE ETERNAL FIRE team.

Zde je přehled kapel, které se ve Volyni v létě objeví:

LoudblastLOUDBLAST (FRA – melodic death thrash legends)
FLESHCRAWL (GER – swedish sounding death veterans)
HYPNOS (CZ – death metal masters)
ROOT (CZ – dark black doom legends)
UNPURE (SWE – old school metal black)
DEATH MECHANISM (ITA – high tempo thrash bombarders)
TRANSCEATLA (ROM – groove death metal)
INFERNO (CZ – pure darkness – black metal mass)
BRUTALLY DECEASED (CZ – swedish death metal)
AVENGER (CZ – dark black death metal since 1992)
KEEP ON ROTTING (CZ – superb techno death/thrash)
ASSESSOR (CZ – thrash legends (since 1989) – farewell show)
PANYCHIDA (CZ – kick ass pagan/black metal)
ET MORIEMUR (CZ – best czech doom metal)
DARK ANGELS (CZ – heavy doom / gothic rock)
MALLEPHYR (CZ – new bomb on the czech black metal scene)
KAOSQUAD (CZ – old school grindcore assault)
IMPURITUM (CZ – Bolt Thrower meets Grave or Vital Remains)

http://www.etef.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *