EMBRIONAL – Annihilation 2007 + Live (CD-2014, Old Temple)

Annihilation 2007 + LiveS debutovým albem „Absolutely Anti-Human Behaviors” mi polští EMBRIONAL notně rozpumpovali krev v žilách a skoro se bojím domýšlet, kterak tenhle jadrný matroš budou překonávat. Když jsem pak v nedávné době ve schránce objevil CD s názvem „Annihilation“, zalapal jsem po dechu a po chvíli mi bylo zřejmé, že tento komplet není legitimní „dvojkou”, ale limitovaným počinem, jež je určen k překlenutí čekací doby mezi dvěma řadovkami.

O co se vlastně jedná? „Annihilation“ je regulérním demáčem, který kapela vydala na úplném začátku své metalové dráhy, tj. v roce 2007 a nyní ho připomíná v oficiálním balení, jehož součástí je i bonusový materiál v podobě živáku ze 7.4. 2013. Pro skutečné fandy tedy rozhodně příhodný bonus, který má svou váhu. Co se týče mě osobně, tak já sleduji dráhu EMBRIONAL v podstatě pouze od předchozího alba, takže ocenění staršího menu je pro mě více než problematické, byť je zjevné, že kapela už ve svých raných letech skýtala jistý potenciál.

EmbrionalBlasphemický feeling, který umí úplně nejlépe uchopit pouze polské kapely, doprovází soubor od chvíle prvního ztvárnění loga na bílý papír. To je jistý základ. Jinak zde zaznamenané skladby jsou oproti těm novějším mnohem přímočařejší, po stránce aranží pochopitelně chudší, přičemž samotný zvuk logicky nepulzuje novotou, jako je tomu v případě debutu. Za srovnání těchto dvou naprosto rozdílných „světů“ se však skoro omlouvám, neboť EMBRIONAL za dobu pěti let, jež oba zmíněné počiny dělí, ušli opravdu hezký kus cesty. Ostatně kterak aktuální podoba EMBRIONAL vypadá, o tom se lze snadno přesvědčit při poslechu živáku, jehož stěžejním obsahem jsou především songy z „Absolutely Anti-Human Behaviors”. A protože je kvalita záznamu vcelku ucházející, lze si tyto energické kvalitní vály užit i v této podobě.

Zajímavých bonusem live setu je i zařazení dvou polsky zpívaných skladeb, jež odkazují na nejlepší thrasové časy a ve své podstatě se jedná o jakési ódy na metalové základy, které mají na tvorbu EMBRIONAL zásadní vliv do dnešních dnů. Jsem opravdu zvědav, kterak se polští bardi popasují s novým albem, kde budou obhajovat vydobyté pozice. Tento komplet tak budiž pozvánkou na věci příští. V rámci death metalu se s EMBRONAL rozhodně musí počítat! Smrduté, démonické, antikřesťanské inferno- technický střih a marasmus! Po přiblížení aktuální tvorby však raději použijte stále aktuální debut z roku 2012. „Annihilation“ je „pouhým“ ukazatelem doby.

ALL

https://www.facebook.com/Embrional

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *