EASTWOOD- Language Of Stars (CD-2014)

Language of StarsAž ze Sibiřského Tomsku si to k mému uchu přikvačili pro mě doposud neznámí EASTWOOD, a to svým druhým počinem, jež nese název „Language Of Stars“. Příznivci kapel, jako CULT OF LUNA, ISIS, DOWNFALL OF GAIA, BLINDEAD, FDK… rozhodně zbystřete svou pozornost, neboť EASTWOOD rozhodně nevyprodukovali žádnou tuctovou záležitost, ale naopak se jim podařilo namíchat svébytný zvukový koktejl, který sice nepřekypuje přehnanou originalitou, ale zároveň má stále co nabídnout. Ruské kapely už delší dobu atakují v určitých žánrech ty nejvyšší mety, ovšem v souvislosti s EASTWOOD je zajímavé především to, že jejich hudba zní spíše západoevropsky a věřte mi, kdyby vám někdo toto album z nenadání pustil, rozhodně byste neuhodli, že zrovna tahle parta pochází z dalekého východu.

Jednoduše…Bůh i Satan žehnej hudební i skladatelské otevřenosti – sakra, tady je to opravdu znát. Šestičlenná sestava se třemi kytarami (bez basy), nabízí posluchači zajímavou procházku napříč něžnostmi i agresivitou všeho druhu. EASTWOOD zkrátka nemají daleko ani k doom metalovému sentimentu, ani k hardcoreové oplzlosti. Jednotlivé kompozice jsou protkány desítkami mikro-nápadů, a tak je po celou dobu (necelých čtyřicet minut) stále co poslouchat a vlastně i objevovat. EastwoodNejvětší devízou nahrávky jsou však poměrně výrazné klávesy, jejichž čáry a kouzla skvěle zapadají do jinak neprostupných hradeb kytar. Díky tomu jsou i syrové party nadýchány nesmírně přitažlivou atmosférou, sjednocující všechny nálady dohromady. Na překážku proto nejsou ani agresivní (místy uřvané) vokály, jejichž záměrem bylo zřejmě notně promíchat křehkost, zlobu i vztek. Vysokou úroveň ovšem nesnižuje ani čistý přednes, jehož úroveň kráčí ruku v ruce se stejně kvalitním zbytkem. Jistou známku nadstandartní jakosti posléze podtrhuje i vysoce kvalitní zvuková slupka, nikterak nedegradující instrumentální složku.

Za jistých okolností se tak v souvislosti s EASTWOOD dá hovořit o velmi příjemném překvapení. Album si zkrátka pustíte a necháte ho plynout… můžete se také zkusit unášet na vysokých vlnách a z kajuty třeba i nahlédnout do oči mořských dravců. Vše je dovoleno, nic není zakázáno! Dokonalá absence překážek, fantazii se meze nekladou! Tady někdo o jednotlivých aranžích dlouze přemýšlel…

Vskutku velice zajímavé a příjemné album, nikterak revoluční, ale jednoznačně poutavé a vábivé. A o to jde v prvé řadě. Tenhle produkt rozhodně nemá sloužit k založení do regálu, ale k opakovanému (a třeba i častějšímu) poslechu. U mě osobně to tak rozhodně bude! Příjemné a pěkné album.

ALL

http://vk.com/eastwoodband

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *