Easter Minitour 2022 (WAYD/MORTHYMER/HOLOTROPIC/FISHARTCOLLECTION)

Tři slovenské kapely, ve třech dnech a třech městech s českou třešničkou. Začněte Velikonoce stylově a přijďte si rozbít pár hudebních vajíček s velezajímavou CZ/SK sestavou!

WAYD (sk)
Kdo viděl tuhle kapelu živě? Ano, hrubě nedocenění tech/death/avantgard-metaloví experimentátoři stále fungují a poprvé ve své historii se vypraví do Čech na klubové „turné“. Příležitostí, kde chalany vidět nebylo moc (Brutal Assault) a ani se není čemu divit – když hrajete „divnou“ tvrdou muziku, rozhodně nemůžete počítat s rychlou slávou a vzhledem k tomu, že poslední deska Ghostwalk vyšla před 15 lety… Časy se změnily a možná tedy je i načase si připomenout, jak originální tahle kapela vlastně je.
https://www.facebook.com/wayd.official/

MORTHYMER (cz)
Jediný český zástupce a černý kůň sestavy? Funkčně sice nejmladší kapela, ale zkušenostmi přebohatá. Základ tvoří duo ze zaniklých litoměřických Keep On Rotting – kytarista Láďa a bubeník Hanzz – a k nim se přidal basák Petr (Diversity, ex-Deathstar). Prozatím čistě instrumentální trio produkuje stále vysoce technickou hudbu, ale na rozdíl od KoR s větším příklonem k progresivnímu metalu a experimentům. I zde si asi ještě na nějakou oficiální nahrávku nějaký čas počkáme, o to větší důvod je ale přijít se přesvědčit živě.
https://www.facebook.com/MorthymerCZ

HOLOTROPIC (sk)
Bratislavští Holotropic už mají za sebou také pomalu 10 let fungování a k české scéně mají ze všech slovenských nejblíže, třeba i tím, že na skvělém debutu Permeate (2014) jim zahostoval Martin Schuster. K desce následně proběhlo i turné po Čechách. Aktuálně už kluci pracují (konečně) na další desce, tak se třeba dočkáme i nějakých novinek. Každopádně stylově se budeme pohybovat někde mezi rozmáchlostí Between The Buried and Me a hypnoticky meditativním tlakem Falllujah.
https://www.facebook.com/holotropic

FISHARTCOLLECTION (sk)
Aby se Wayd jelo lépe, vezmou s sebou ještě tuhle spřátelenou partu z Trnavy. Opět to bude tvrdší, FAC zpívají jak anglicky, tak i slovensky a tvorba osciluje na pomezí rapu, hardcoru a math metalu, ale s nadhledem do skladby dokáží implementovat třeba foukací harmoniku. Chvílemi můžou upomenout třeba Rage Against The Machine, jinde zase The Dillinger Escape Plan. Zatímco debut In Oil (2013) byl v angličtině, EP Pretlak už je v rodném jazyce a skladbám to jen prospívá! FAC budou asi jedinou kapelou, na kterou si budete moct rozjet i circle pit!
https://www.facebook.com/Fishartcollection/

14. 4. Praha – Modrá Vopice
https://www.facebook.com/events/3866388776918929
15. 4. Liberec – Azyl
https://www.facebook.com/events/508234084135364
16. 4. Brno – Kabinet Múz
https://www.facebook.com/events/479851503805037

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *