DROM a BLUES FOR THE REDSUN na společném splitku!

Jsou splitka, která spojují žánrově spřízněné kapely. A jsou splitka, která svedou dohromady kapely spřátelené. Tato na posluchače obvykle o něco větší nároky, neboť žánrová kompaktnost nemusí být zdaleka tak silná, jako u prvního typu. O tom, že náš nejnovější chystaný přírůstek – split album s názvem „Fullmoon Alchemy Narcotic Session“ od post-metalových DROM a sludge doomových BLUES FOR THE READSUN – spadá do kategorie náročnějších (a to hned z několika důvodů), vás hodláme přesvědčit na následujících řádcích.

Zaprvé je zde již naznačený fakt, že v případě DROM a BLUES FOR THE REDSUN hraje prim dlouholeté přátelství mezi oběma uskupeními spíš než identická povaha žánrů, kterým se kapely věnují. Spolupráce obou skupin byla nějakou dobu dobře známá z koncertních podií a nyní tedy celkem logicky navázala i spolupráce studiová.
„Za hlavní bereme spíš lidskou než stylovou spřízněnost.“
(Kubanec, Blues For The Redsun)

Je zde nicméně ještě druhý fakt. Možná ne tak známý, ale o to víc zásadní pro celý tento počin. Kytaristé a vokalisté obou skupin – Kubánec (BFTR) a Charlie (DROM) – jsou totiž dlouholetými pracovníky v protidrogových službách. Jejich nelehká práce se tak promítla právě i do tohoto split alba a deska se tak tematicky věnuje změněným stavům vědomí, jež jsou vyvolané v důsledku použití návykových omamných látek.
„Polovina DROM tančí na snových halucinacích MDMA1, strana BFTRS je tvrdá, chladná a nesmlouvavá jako závislost na pervitinu.“
(Charlie, DROM)

Na posluchače tedy v tomto konkrétním případě čeká deska, která opravdu není jako řada jiných undergroundových splitek. Není to přímočarý death či grindcore. Je to přesný odraz abstraktních a temných stavů, které zažijete jedině na tripu, reflektovaný světem hudby, a zároveň memento škodlivosti podobných výletů. V neposlední řadě představuje „Fullmoon Alchemy Narcotic Session“ kombinaci dvou hudebních světů v jejímž rámci vystoupáte s DROM do fantasmagorických výšin, zatímco ve společnosti BLUES FOR THE REDSUN sestoupíte do tíživých, depresivních, hlubin.

Tato tedy svým způsobem osvětová deska se dostane do světa prostřednictvím MetalGate Records, a to již 14.11. na vinylu!

https://www.metalgate.cz/cz/

https://www.facebook.com/darkdrom

https://www.facebook.com/freaknihildoom

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *