DIORAMA vydávají album remixů „Fast Advance Fast Reverse“

Německá formace DIORAMA, jež patří k předním spolkům v rámci electro/dark scény, se na konci roku vytáhne s překvapivou nahrávkou. Ta se primárně vztahuje k předchozí honosné řadovce „Tiny Missing Fragmants“, kterou lze s odstupem času vnímat jako experimentální. Kde se však vzal nápad spojený s tímto dosti odvážným krokem?

Paradoxně přišel zvenčí a vyrostl na zájmu různých umělců, jímž tvorba kapely imponuje. Nicméně brzy se ukázalo, že i DIORAMA mají co říct, neboť v rukávu měli taktéž alternativní verze skladeb z alba, které se posléze tolik povedlo. Teď však kapela přistoupila na spojení remixů třetích stran a vlastních úprav, čímž došlo k vytvoření několika barevných tracků. Stylová škála je opravdu různorodá – od křehkých zvuků piana a kytar až po drsné industriální techno. Nové verze skladeb pak s největší pravděpodobností potěší příznivce starší tvorby, a to především díky jasné electro přímočarosti a baladickým momentům.

Posluchači na „Fast Advance Fast Reverse“ najdou celkově devět skladeb, vydání je připraveno jak v CD podobě, tak podobě elektronické (na všech tradičních platformách). Kompilace vychází přesně 9. prosince 2022 a dostupné bude zejména u německé vydavatelské společnosti Accession Records. Níže přidávám výčet skladeb a průvodní remix ke skladbě „Horizons“.

Skladby:

01 horizons (remix by zoodrake)
02 gasoline (guitar edit by diorama)
03 iisland (remix by faderhead)
04 patchwork (piano edit by diorama)
05 dark pitch (remix by chrctrs)
06 iisland (lush edit by diorama)
07 gasoline (remix by mental discipline)
08 horizons (chilled edit by diorama)
09 iisland (remix by broken spencer)

Rozhovor pro Rumzine: https://rumzine.com/diorama-goticka-elektro-scena-v-nemecku-je-jedna-velka-rodina-a-my-jsme-jejimi-otravnymi-synovci

https://diorama-music.com/

https://www.facebook.com/accessionrecords/

ALL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *