DIABOLIC FORCE-Old School Attack (CD-2007, No Colours Records)

Firma No Colours Records se rozhodla, že ve své černé podstatě dá prostor také tradičním thrashmetalovým spolkům a právě DIABOLIC FORCE jsou další z řady těchto šťastlivců. I když šťastlivců… Nerad používám termíny typu „zbytečná nahrávka“, ovšem v tomto případě musím udělat opravdu výjimku. Brazilská formace sice existuje již od roku 2001, ovšem na svém kontě má pouze demo nazvané „Old School Attack“ a k tomu ještě ‚EP „Prisoner Of Wickedness“. A právě sloučením tohoto materiálu vzniklo toto CD a otázkou zůstává, kdo všechno z tohoto alba má radost. Hoši z No Colours totiž v tomto případě značně přestřelili a možná, že si i s odstupem času sypou popel na hlavu.

Desetiskladbová skládanka je plná amatérského patosu, jenž se opírá (nebo tedy spíše měl opírat) o thrashové kořeny spojené s rock´n´rolovou pomazánkou. Výsledek je však tristní. Celkový materiál připomíná snažení středoškolských studentů, jenž drží nástroje v prackách několik málo měsíců. Rovněž o zvukové kvalitě nemá cenu snad ani ztrácet slovo. Samozřejmě celou recenzi můžeme zasadit do roviny jakéhosi porozumění. To znamená, že každá kapela jednou začíná a začátky jsou zkrátka těžké, ovšem tím pádem se naskýtá otázka, zda podobné věci vůbec vydávat. Páni z No Colours Records jsou sice dobrodruzi každým coulem, leckdy se jim vyvede najít povedenou formaci z „konce světa“, ale někdy mám pocit, že to s tou hudební-nehudební iniciativou přehánějí.V Evropě existuje asi tak sto tisíc lepších spolků, než jsou právě tito Brazilci. DIABOLIC FORCE je zkrátka kapela do zkušebny, vůbec nepobírám, co tohle všechno dělá na stříbrném kotoučku. Militantní image je tak jediné, co na jejich tvorbě jde ohodnotit.

Sluší to klukům pěkně! Přesně takhle vypadali členové SEPULTURY v době vydání nahrávky „Bestial Devastation“. To už je ale pěkná řádka let. Omlouvám se za špetku ironie, když jsem však výše zmínil nesoudnost německého vydavatelství, zastavím se ještě u sebereflexe samotných členů DIABOLIC FORCE. Pokud to tedy ještě nevíte, ten TRUE metal je právě na tomto CD a jestli to náhodou neslyšíte, skončíte v pekle… jo a naserte si! MASTER OF METAL/WILL NEVER DIE FOR YOUR SONG’S OF HELL/ TILL DEATH WE’LL FIGHT… Tak toto jsou stěžejní myšlenkové pochody jednoho z textů. Satane, oroduj za nás. Do dnešního dne jsem neměl o metalu ani páru! Jsem rád, že mi DIABOLIC FORCE všechno do detailu objasnili. Je tohle všechno recese a nebo jen zlý sen? „Three guys of power are wearing shirts of VENOM…“ Končím!

ALL

http://www.myspace.com/diabolicforce666


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *