DESOLATED – Milovníci HC kořenů

United kingdomVe zbytku Evropy je znají patrně jen vášniví stoupenci hard coru, ovšem na britských ostrovech platí za jednu z undergroundových legend. DESOLATED ze Southamptonu neměli nikdy potřebu přemýšlet nad zásadní evolucí svého snažení, neboť rozhodujícím kritériem byl vždy důraz kladený na energii a agresivitu. Ostatně horká novinka „The End“ v tomto ohledu nikterak necouvá a svou razancí si nijak nezadá se staršími počiny. Na mé otázky odpovídal basák Jake Marlowe, ovšem ruku na srdce, jeho sdílnost nebyla zrovna z těch nejobsáhlejších…

Zdravím z České republiky! Diskografie DESOLATED je poměrně bohatá. Co nyní trocha retrospektivy v součinnosti s děním v kapele? Jaké album bylo pro vás tím nejzásadnějším?
Pro mě je nejdůležitějším albem DESOLATED deska „Verse of Judas“, která pomohla kapele dostat do širšího povědomí a pomohla ji ke zvýraznění na hudební mapě. Tehdy jsem sice ještě nebyl součástí kapely, ale když jsem se s tou nahrávkou seznámil, řekl jsem si: „Do prdele! To je ale síla!“

Prozraď nám něco o vašem městě? Jak se vlastně žije ve Southamptonu, tzn. na jihovýchodě Anglie? Jak se zde vyvíjí undergroundová scéna?
Já vlastně žiju v Londýně, zatímco ostatní kluci v Southamptonu. Obě města měla vždy silné hudební scény a je tomu taky i nyní. Je rozhodně skvělé vidět na koncertech zcela nové tváře, když člověk jen tak někam večer zamíří.

Nedávno jste vydali své další album s názvem „The End“. Co k němu? Je na něm znatelný nějaký pokrok, anebo se posluchači dočkají spíše typického vyznění?
Progrese je pro nás, jakožto hudebníky, spíše vzdálená. Pokud jsme se v něčem posunuli, pak je to určitě ve zvuku DESOLATED. Ten současný je vyzrálejší a vyladěnější.

Desolated_albumJak bys ohodnotil vaši spolupráci s labelem Beatdown Hardwear Records? Jste s prací firmy spokojeni?
S Beatdown Hardwear Records je to úplně v pohodě. Toni (Toni Grunert je lídr vydavatelství pozn. aut.) dělá svou práci zatraceně dobře a jméno labelu patří po zásluze do popředí evropské hardcore/beatdown scény. On sám toho pro nás za krátkou dobu dost udělal a já doufám, že toho na oplátku budeme moci udělat hodně pro něj.

O zvuku DESOLATED jsi už hovořil. Jak myslíš, že se bude vyvíjet v budoucnu? Budete se snažit o ještě výraznější pokrok v tomto ohledu? Nebo se domníváš, že mnohem podstatnější je vylepšování toho stávajícího?
Já opravdu nevím, jak odpovědět. U naší kapely vnímám, že snaží posouvat hranice v souvislosti s celkovou agresí. Cílem je zkrátka vytváření takového zvuku, který dokáže dostat lidi do ráže.

Jak velký význam přikládáte textům, filozofii kapely a vizuální stránce vašich alb?
Texty jsou osobní záležitostí hned několika členů kapely. Třeba i poslední album vychází z reálných zkušeností každého z nás. Co se týče té filozofie, tak si nemyslím, že by se naše umělecké dílo v tomto ohledu nějak odlišovalo od britských nebo jiných evropských skupin, které hrají obdobný styl.

Našel bys něco, co dnešní metalovou scénu vysloveně brzdí?
Nevím. Řekl bych, že scéna se naopak rozrůstá! Sleduji to na našich show, nebo i jinak. Řekl bych, že scéna je čím dál tím větší a větší!

Desolated and friendsCo soudíš o všech těch současných mezinárodních problémech Evropské unie? Děláš si starosti o naši společnost? 
Myslím, že je to všechno na hovno. Pro Velkou Británii by bylo hloupé, aby opustila EU. Všechno by pak pro nás bylo naopak mnohem těžší.

Jak je to s vašimi hudebními oblíbenci? Cítíte se být ovlivněni některými konkrétními kapelami?
Milujume takové ty klasické šlehy… BIOHAZARD, LIFE OF AGONY a tak dále. Myslím, že vlivy těchto kapel jsou patrné i na „The End“.

Víš něco o České republice? Znáš nějaké naše kapely?
Bohužel, o žádných kapelách od vás nic nevím. Pokud by mi někdo z vás chtěl poslat seznam nějakých dobrých kapel, budu jedině rád.

Jaké jsou nejbližší plány a cíle DESOLATED?
Více možností vyjet na tour, hraní na nových místech a prezentování hudby, která nás baví. Nic víc nepotřebujeme! Díky za vše! „Čtěte dál Rumzine!“

ALL

https://www.facebook.com/desolateduk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *