DESECRATED DREAMS

Slečna smrt kvete na Slovensku. Je to opravdu neuvěřitelné, kolik skvělých kapel pochází právě od našich východních sousedů. Skoro je to pravidlo: Co je ze Slovenska, to je kvalitní. No, to asi přeháním, ale DESECRATED DREAMS byste určitě neměli přehlédnout. Na dotazy odpovídal Jozzo (guitar, vocal)

Jozzo, mohl bys ve zkratce představit DESECRATED DREAMS?
DESECRATED DREAMS vznikli na jar 1996. V povodnom štvorčlennom zložení sme nahrali dve demá (Waiting for the Last Sunset dec. 96, Raven Forest feb. 98). Na jeseň 1998 konečně kapelu doplňa stálý basák, takže súčasné zloženie je následovné: Stanko Konečný – spev, Lubo Michi Michalovič – gitara, Milan Jozzo Jozefek – gitara, Marek Navrátil – basa, Mišo Patz – bicie. Od nahratia druhého dema sa v kapele udialo vela nového: Stanko sa vrátil do Liptovského Mikuláša, pretože istý čas bol presťahovaný v Nitre, ja som absolvoval ročnů „stáž“ v ozbrojených silách SR a momentálně všetci okrem Mareka máme krátké vlasy.

Na kontě máte dvě dema (žel první jsem neměl možnost slyšet). Můžeš k nim něco říct?
Prvé demo má názov „Waiting for the Last Sunset“. Hudobne je to rytmický death metal s množstvom ťažkých pasáží. Nahrávalo sa v štúdiu Exponent a musím priznať, že pesničky z tohoto obdobia DESECRATED DREAMS mám stále veľmi rád a so znením tohoto dema som aj s odstupom času spokojný. Druhé demo „Raven Forest“ je oproti debutu melodickejšie. Nahrávalo sa tiež v Exponente. Hudobne a technicky je na oveľa vyššej úrovni jako debut, viac tam pracujeme s harmóniami, je tam viac vyhrávok… Na druhej strane znenie nie je také tvrdé jako znenie debutu.

Obal na demu „Raven Forest“ je hodně zvláštní. Co to vlastně je?
Obal dema koresponduje s textom „Raven“. Po prečítání textu by mal mať každý predstavu čo ten obal vyjadruje.

Produkujete dosti brutální hudbu, kde však nechybí velice melodické pasáže, což se mi moc líbí. Budete v tom pokračovat i nadále?
Nový materiál je už takmer hotový. Nové veci sú oproti „Raven Forest“ rychlejšie a tvrdšie, ale zároveň aj melodickejšie. Dúfam, že sa nám v štúdiu podarí realizovať všetky naše predstavy o zvuku a aranžmánoch. Nahrávať pojdeme niekedy v priebehu leta 2000 a verím, že sa nám podarí zúročiť všetky skúsenosti, ktoré sme doteraz v štúdiu získali.

Dál bych se chtěl zeptat na skladbu „Doubtful Evil“, kterou jako jedinou zpíváš ty. O čem pojednává?
Túto pieseň sme s Michim zložili eště v časoch, keď sme posobili v našej povodnej kapele BARBAROSSA. Kedže BARBAROSSA momentálne produkuje úplne odlišnú muziku, rozhodli sme sa prebrať túto pieseň do nášho repertoára. V texte sú kritizované niektoré aktivity radikálných ekologiských aktivistov.

Jak se ti zamlouvá český a slovenský underground? Můžeš prozradit své favority?
Český a slovenský underground se stále rozrastá a myslím, že kvalitou nezaostává za súsednými krajinami. Stačí spomenúť také mená ako DEMENTOR, TYPHOID, FLESHLESS…

Jozzo, prozraď, jakou nahrávku sis naposledy koupil a jak se ti líbí?
Naposledy som si kúpil CD TESTAMENT – „Legacy“. Tento album som si před desiatimi rokmi púšťal dennodennne, preto som si ho objednal. Z nových vecí sa mi naposledy dostal do rúk CONTROL DENIED a som s tým veľmi spokojný.

Kdyby jsem se objevil ve vašem městě, které místo bys mi jako první ukázal?
Určitě by som ťa zaviedol do HARLEY PUBu. Zliezajú sa sem metalové týpky z celého mesta, stále tam hučia nejaké super cédéčka, je tam vážne fajn.

No, tam bych se určitě cítil jako ryba ve vodě. Jozzo, jaký máš vztah k drogám?
K tvrdým drogám mám vyslovene negativny postoj (tak jako všetci v kapele), s trávou tiež nemáme časté kontakty a ak sa chceme odreagovať a zabaviť, tak nám stačí skočiť na pivo…

Moc ti děkuju za rozhovor, ještě prosím prozraď, co chystají DESECRATED DREAMS do budoucna…
Momentálne pracujeme na dokončení nových piesní, ktoré chceme poriadně nahráť. Plánujeme zvýšiť našu koncertnú aktivitu, pretože kým som bol na vojne, tak sme moc nekoncertovali. Prvoradým cieľom je teraz nová nahrávka, ktorá sa dúfam dostane aj do rúk čitateľov tvojho zinu…

http://bandzone.cz/desecrateddreams

ALL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *