Desátý zářez od TORTHARRY! Nová řadovka „Altars Of Ignorance“ je venku

Moderní zvuk, ryzí death metal, maximální nasazení… Tuzemští TORTHARRY se po třech letech hlásí s novou řadovkou „Altars Of Ignorance“. Byť kapela letos slaví třicátiny, žádná únava materiálu se nekoná. Novinka valí jak buldozer a fanoušky bezesporu potěší! Devět skladeb vychází z žánrových tradic, respektuje kořeny, má typický rukopis TORTHARRY, zároveň ale kapelu posouvá dál, nabízí trošku jiný odstín… „Vnímám to tak, že se nám opravdu povedlo natočit něco trochu jiného než doposud. Pro mě osobně je to, společně s naším debutem When The Memories Are Free, nejlepší počin Tortharry za celých 30 let. Doufám, že čas ukáže, že se nemýlím,“ říká basák Martin Lemy Vacek.

Velký podíl na finálním vyznění „Altars Of Ignorance“ má producent Dan Friml, v jehož The Barn Recording Studio album vznikalo. Jednalo se již o jeho druhou spolupráci s Tortharry, podepsaný je i pod Sinister Species. „Spolupráce probíhala, stejně jako v případě alba minulého, na velmi vysoké profesionální úrovni. S kluky si rozumíme i lidsky, takže všechno postupovalo naprosto hladce,“ popisuje Dan Friml. „Dali mi zcela volnou ruku stran produkce, tudíž album zní trochu jinak než předchůdce. Je zvukově posunuté víc k současnosti a s výsledkem jsem opravdu hodně spokojen! Postprodukce proběhla komplet v mé režii, takže z mé dílny je i intro a outro, a dokonce také pořadí skladeb na albu. Moc se těším, až se to dostane mezi lidi!“

Spolupráci si Tortharry zopakovali i s výtvarníkem Jaromírem Deatherem Bezručem. Jeho ztvárnění obalu „Altars Of Ignorance“ tak přirozeně pokračuje v cestě započaté již albem Follow z roku 2013. O vydání se tradičně postaral pražský label MetalGate, který s kapelou každoročně také organizuje festival MetalGate Czech Death Fest. Ten se nakonec uskuteční i letos. Třídenní metalový svátek začne 17. června v krásném areálu Kempu Brodský v Červeném Kostelci. Tortharry samozřejmě na soupisce nechybí, přičemž se fanoušci mohou těšit na některé novinky z „Altars Of Ignorance“ v živém provedení. Deska Altars Of Ingorance vyšla na CD. Objednat si ji můžete například na webu www.metalgate-eshop.cz. Počítá se také s vinylovou verzí, která se na trhu objeví o něco později.

https://www.tortharry.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *