DEMENCIA MORTALIS hlásí hotovo! Nová deska bude opět dekadentním dílem!

Dlouhé roky čekání se chýlí ke konci! Roudnická metalová smečka DEMENCIA MORTALIS dokončila nové album The End Is Nigh, které v blízkých dnech vyjde ve formě digipacku. Těšit se můžete na devět autorských skladeb, které vznikaly pod producentskou taktovkou Tomáše Kašpara (mimo jiné bubeník uznávaného tuzemského PINK FLOYD REVIVALU).

„Textově nahrávka navazuje na EP The Forgotten, které jsme vydali v roce 2009,“ řekl zpěvák Miloš Tollar a dodal: „Jednotícím prvkem je smrt, deziluze a odcizení současného člověka. Samozřejmostí je pak protináboženský náboj.“

Za zmínku určitě stojí i přebal, který poskytl velmi uznávaný malíř Sandro Dragoj. The End Is Nigh si budete moci pořídit například na křtu, který se uskuteční 22. února v KD Říp v Roudnici nad Labem. DEMENCIA MORTALIS zde zároveň bude pořizovat záběry do plánovaného videoklipu. V roli hostů se představí Return To Innocence, kteří nedávno vydali povedenou fošnu The Ring of Moon, a Dark Angels, kteří novou desku plánují na duben.

DEMENCIA MORTALIS patří k nejvýraznějším zástupcům českého symfonického metalu (s vlivy doomu, deathu či gothicu). Muziku staví na tvrdém spodku, houslových aranžích a výměně chlapského a ženského vokálu. Kapela je také známá svým protikřesťanským postojem. První deska No God Is Here vyšla v roce 2008, o rok později pak následovala mini album The Forgotten.

Sestava kapely: Kuba „Charon“ Šimral – bicí, Kuba „Zelior“ Knotek – kytara, Kuba „Nosál“ Nosek – basa, Hana Ari Stratinská – klávesy, Lukáš „Comatt“ Smetana – kytara, Monika „Monča“ Kafková – zpěv, Vojta „Jatic“ Nosek – smyčce, Miloš „Headbanger“ Tollar – zpěv

http://bandzone.cz/demenciamortalis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *