DEHYDRATED

Dehydrated foto2V marci roku 1991 sa v Slovenskom meste Piešťany zrodila death metalová banda DEHYDRATED. V trojčlennej zostave Braňo – gitara, vokills, Palo – basa, Pegas – drums vzniklo hneď rok na to legendárne debutové demo „Festered Find“, ktoré otvorilo kapele cestu do Undergroundu a to nielen na domácej scéne, ale aj v zahraničí. To bol spúšťač pre totálnu aktivitu a ešte v októbri toho istého roku, 1992, opäť v štúdiu Exponent vzniklo aj druhé demo DEHYDRATED „Suffering Of The Living Mass“. Pomocné ruky v tomto prípade podal gitarista z kapely Notorica /neskôr DISSONANCE/ Marius Kadák. Kapela je stále veľmi aktívna a ohlasy na demonahrávky sú veľkolepé. V auguste 1993 tak vzniká v štúdiu GP Otrokovice /CZE/ materiál s názvom „BURNT“.

Na toto nahrávanie dohliadal Petr Christopher Kryštof z kapely KRABATHOR. Tieto skladby vychádzajú v roku 1994 na split CD spolu s ďalšou slovenskou kapelou Bestialit. Split CD vyšlo pod hlavičkou UG labelu Metal Age Productions. Po vydaní tohto split CD DEHYDRATED koncertujú, užívajú si priazeň fanúšikov a pripravujú sa na nahrávanie debutového albumu. Ten dostal názov „IDEAS“ a vyšiel v roku 1997, opäť u Metal Age Productions, vo formáte MC kazety. O rok neskôr album „Ideas“ vychádza aj v podobe CD, avšak na značke Copremesis Records a s pozmeneným obalom. O nahrávanie „Ideas“ sa postarali Braňo – gitary, Vlado Pagáč – vokills, Pegas – drums, Marian Mišík – basa a ako hosť na gitare opäť Marius Kadák. V roku 1999 DEHYDRATED nahrávajú 5 skladbové promo s názvom „DEMO GARAGE“, ktoré však nebolo určené na propagačné účely. Na poste bubeníka sa tu objavil Maroš Juliny. DEHYDRATED sa venujú koncertným aktivitám, no vo svojom vnútri začínajú zahnívať a tak sa v roku 2004 ukladajú do stavu hybernácie.

Dehydrated foto3Reálne prebudenie DEHYDRATED prichádza v roku 2015, kedy opäť začínajú znieť mŕtvolné tóny zo skúšobne kapely. Mozog, tvorca a telo kapely je naďalej gitarista Braňo, ktorý dáva dokopy novú zostavu a tak sa k nemu na nejaký čas pripája bubeník Jozef Depress Nitranský, no po čase ho strieda Elevo, ktorý opúšťa kapelu DEPRESY. Zostava sa tak vykryštalizuje až do dnešnej podoby, ktorá rovno nahrala návratový album „Resurrection“. Ten prichádza po 20 rokoch od debutu a je opäť veľmi silný, plný old schoolových technických riffov, plný death metalového hnisu, true postupov a mokvajúceho growlingu, na ktoré fanúšikovia kapely museli čakať dlhých 20 rokov. DEHYDRATED je ale späť! So svojou húževnatosťou bičuje ľudí pod pódiom, prekypuje koncertnou aktivitou, no najhlavnejšie je, že 1.10.2017 vychádza druhý album DEHYDRATED „Resurrection“. Ten obsahuje vlastné skladby a tiež kover „Dawn Of Eternity“ od legendárnych MASSACRE z Floridy. Zvuk albumu je chorobný a jasne ukazuje, že kapela je pyšná na svoj old school pôvod. Obal albumu kreslil známy maniak Mr. Juanjo Castellano. O vydanie albumu sa postará opäť aktívny UG death metalový label Immortal Souls Productions. Už teraz sa môžete tešiť na formáty CD/Triko/digital, no onedlho sa dostavia aj Digipack, MC kazeta a LP! DEHYDRATED ďakuje všetkým svojim fanúšikom za podporu a teší sa na ďalšie záhrobné show!

Aktuálna zostava:
Braňo Jurák – gitary
Drahoslav Dragan Gabriš – vokills /ex-DEPRESY/
Pepe Benčík – gitary
Janek Bezový – bass
Elevo – drums /ex-DEPRESY/

https://dehydrated-isp.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *