DEAD CARNAGE – From Hell for Hate (CD – 2020, Immortal Souls Productions)

Totální old school death metal oáza pro konzervativního posluchače, bezbožného milovníka devadesátých let. Album „From Hell for Hate“ připomíná velkolepý exkurz do minulosti, do těch nejluxusnějších metalových časů, které se pravděpodobně už nikdy nevrátí. To by se musel stát zázrak. Kluky z DEAD CARNAGE ale toto rozhodně netrápí a obdělávají deathmetalový kmen podle těch nejpřesnějších instrukcí. V tomto ohledu nahrávce nelze vůbec nic vytknout, v podstatě lze obdivovat i „devadesátkový“ zvuk, kterému se kluci snažili co nejvíce přiblížit (alespoň se tedy domnívám).

Na „From Hell of Hate“ je tedy v rámci žánru TOTÁLNĚ všechno dobře. Aby intenzita nahrávky byla o to víc přímočařejší, obešli se DEAD CARNAGE bez výrazných kytarových melodií, kterých je zde opravdu pomálu. Hudba je naopak postavena na zběsilém „hoblovacím thrashingu“, jež v mnoha skladbách udává směr. Výjimkou jsou pouze dvě závěrečné skladby („The First Kill…, The Last Kill“, „Eternal Void“), které jsou jaksi volnější a po kompoziční stránce i mnohem rafinovanější. Je možná trochu škoda, že obdobných prvků není na albu víc… Osobně ale respektuji záměr spojený s cílem nasekat death metal tak, aby posluchač dostal pořádnou herdu do hlavy.

„From Hel of Hate“ je album, jemuž se nedá vytknout prakticky nic. Aby se mi líbilo více, muselo by být uděláno jinak, čímž i celkový dojem by byl jiný. Do těchto analýz se však pouštět nechci. Když totiž DEAD CARNAGE někdy někdo vytáhne na nějaké párty, budu si nadšeně podupávat a radovat se z toho, jak severomoravská klasika tepe. Dovolím si tvrdit, že dnes existuje dost kapel, které umí nabídnout zábavnější „divadlo“, než jaké zde prezentují DEAD CARNAGE. Zároveň je ale hodně moc takových, které těmto zkušeným borcům nesahají ani po kotníky. Jestli to je moc, nebo málo, to nechám na Vás, posluchačích. Album ovšem rozhodně stojí za poslech, učinit tak můžete hned pod touto recenzí.

Skladby: Edges of Manipulation, We Are Slowly Dying (Devastation), Caged Brutality, My Blood Is Black, God´s Lobotomy, Chapel of Decay, From Dust, The First Kill…, The Last Kill…, Eternal Void (Hierophant cover)

Sestava: Bendík – zpěv; Yabback – kytara; Pedy – baskytara; Milhaus – kytara; Ference 777 – bicí

ALL

http://www.deadcarnage.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *