DARKTIMES – Triumph Ov Chaos (CD-2015)

Triumph ov ChaosDARKTIMES jsou zcela novým jménem na scéně a album „Triumph Ov Chaos“ je debutem jak vyšitým z čertova pole. Pravda, není sice nijak originální a osobité, ovšem bylo nahráno s démonickou láskou v black metal, což se cení. Pokud mě nahrávka něčím opravdu zaujala, je to právě její děsivá aura a pekelnost. Atmosféru teda má nahrávka vskuku skvělou a je fakt, že ne každé hordě se něco podobného poštěstí. Naopak zcela obyčejné mi přijdou zaklady všech zastoupených skladeb, jež mají sice určitou kvalitu, ale zároveň si je zfleku spletete s dalšími od zástupců jiných kapel, kterých je dnes možná víc než posluchačů). Nicméně i tak existují střýpky, které rozhodně nejsou vůbec špatné a je třeba se o nich zmínit.

„Seduction – Cold Light Hypnosis“ začíná vpravdě otevírající se branou pekel, plameny šlehají a prskat začnou s nástupem pravé blackmetalové vichřice. Vokál je pak poplatný blackmetalovému skřehotání, byť velmi často je ke slyšení i hluboký growling, přičemž i na nános deathmetalové valivosti v závěru dojde (myšleno samozřejmě po hudební stránce). Naprosto impozantně poté startuje „Sirius The Dark Rebirth“, chladné kytarové melodie rozmíchávají bahno v černém kotlíku a je velká škoda, že finální vyústění je spíše průměrné a nevýrazné, podle mého soudu bez výraznějšího nápadu. DarktimesO moc lepé na mě nepůsobí ani „Pillars ov Creation – Forlorn Soul“, ve které postrádám hlubší myšlenku a nápad. Kdepak, žádná tragédie se sice nekoná, ale stádium nadšení je v tomto případě sakra daleko.

„Aeon Rain – Into Event Horizon“, čtvrtá položka v pořadí, představuje asi nejbestiálnější jízdu, jaká je tady ke slyšení. Osobně se pak domnívám, že právě v této skladbě jsou nejvýrazněji slyšitelné všechny ty velké kapely z prokletého Norska (či Švédska), ovšem image DARKTIMES tahle role paradoxně sluší, přičemž honosný závěr působí řádně odtažitě, ale přitom triumfátorsky. „Nyx – Over My Shadows“ posléze převrací žhnoucí buldozer ze stráně v důsledku thrashmetalové masáže, jež přilila jed do blackmetalového ohně.

Téměř opak ovšem přichází v závěrečném rozuzlení („Darkbringer – Cursed in Time“), temném to finále, jehož kabátek je takřka hypnotický, avšak o to více přitažlivý, navíc skvěle působí čistý hlasový prolog doplňěný  „havraním skřekem“. Něco mi ovšem říká, že i tady se dalo ze všeho vytáhnout mnohem a mnohem víc… Jak už jsem ale výše uvedl, „Triumph Ov Chaos“ je solidním počinem schopné formace a bylo by až s podivem, kdyby debutové nahrávce něco nechybělo. Snad se na dalším počinu povede DARKTIMES pochytat všechny mouchy a vytvoří opus ještě zábavnější a rafinovanjší. Budu se těšit!

ALL

http://darktimesovchaos.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *