DARK GAMBALLE – ROMANCE DE LUXE! Crossoverová romance rozevírá nůžky mezi světy!

Vydat 14 řadových alb v rozpětí 29 let si může dovolit jenom kapela, která netočí pořád stejným volantem, respektive může jím i kroutit, ale musí tu setsakramentskou káru dobře znát a umět řídit, nebát se smyků, driftování, házet na křižovatkách – kde se jiní se zavřenýma očima křižují – hodiny, riskovat všechno nebo nic, a to celý bez jediný újmy na laku tvrzený metalízy, natož pak plechů ze samotnýho titanu.

Ovšem ani jistá tradice není ufonům z planety DARK GAMBALLE cizozemská – i na aktuálním albu potvrzují a rozvíjejí fakt, že reagovat na aktuální běh světa a neotřele jej zpracovat jak ultimátní hudbou, tak často poetickými texty jim prostě definitivně není neznámou.

„Romance panenky a kladiva“ je o vztahu (který neměl perspektivu), ale stejně tak o jedné z největších hudebních svobod, tedy crossoveru – ve své podstatě volném rock-metalovém žánru rozkročeném nad mantinely, za které se ortodoxní kapely nikdy neodváží ani pohlédnout. DARK GAMBALLE tohle ovšem dávno neřeší, stejně jako současný fanoušek hudby, který se už dlouhé roky nevymezuje.

S kapelou souznící studio Šopa zvukově vycizelovalo deset čerstvých tracků s okamžitě či postupně se vynořujícími šlágry, ze kterých dva už pár měsíců obíhají i planetu Zemi (singly „Až na konec“ či titulní stejnojmenná skladba).

Jestliže předchozí řadové album „Hluboký nádech“ bylo rozmanitější, než kdy jindy, pak rozhodně pořád nešlo o finální vývojové stádium DARK GAMBALLE, což dokládá zpívající frontman a textař Desed shrnující novinku jednou zcela výstižnou větou: „Pointou alba je větší rozevření pomyslných nůžek mezi lyrickou něhou a valivou hutností buldozeru – posluchač tak může pozorovat imaginární souboje mezi těmito pro mnohé odlišnými a neslučitelnými světy.“

Album „Romance panenky a kladiva“ vychází jako masivní deseti-panelový digipack s kompletními texty, singlovými fotografiemi a originálním obrazem Tomáše Kučerovského. Matné lamino podtrhuje jedinečnost artefaktu, kterému se streamovací platformy nikterak nesnaží přiblížit, pročež naleznete digitální podobu alba i v kompletním světě online hudby.

Berry & Magick Disk Musick [online store & record label]

https://www.madmusick.cz/online_store/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *