DARK GAMBALLE pokřtí desáté album plné pochyb!

Dvacet let existence a nyní desáté album Pochyby, to vše má na kontě vyškovská kapela DARK GAMBALLE. A jak by se dala parafrázovat slova singlu Žárovkář, na cestu si celou tu dobu svítila skrze ďáblovy mlýny a bestiím, jež táhly ji do bažiny, své duše nikdy nezaprodala. „Muziku děláme od svých počátků poctivě a naplno, ale nepopírám, že o řadě věcí si dnes už neděláme iluze,“ říká frontman kapely Jiří „DeSed“ Sedláček. Jeho výmluvné „donkichotství“ se tak jako liána táhne celým albem a nutí k zamyšlení.

Album Dark Gamballe pokřtí v sobotu 11. září ve vyškovském klubu B-29 ve společnosti šumperských DYING PASSION, luhačovických SIX DEGREES OF SEPARATION a kroměřížských MY WAVE. „Během dvouhodinového letu gamballským světem shrneme celých dvacet let našeho koncertování a poprvé představíme nové skladby a klip. Budeme plout s kapitánem Nemem a Don Quijote bude s námi,“ říká frontman DeSed. Energie a nasazení DARK GAMBALLE v domácím klubu vede pokaždé až k absolutnímu vyčerpání, je tedy na co se těšit.

Muzika DARK GAMBALLE na Pochybách je sebejistou fúzí tvrdého popu a crossoveru, s už typickými gamballskými riffy, čímž znamenitě navazuje na předchozí úspěšná alba Perpetuum Gamballe (2008) a Bonboniéra (2006). Kapela se nebrání zpěvným hitům (Noční štvanci, Žárovkář), které s jízlivou ironií bourají veškeré zdánlivé jistoty, ale ani temnějším baladám (Zhasínám). „Někdy váhám, vkradou se pochyby, duší plují soukromí bubáci… I když léčky znáš, snadno tě do pastí lapí,“ podsouvá titulní skladba, a do pasti se (rád) chytí každý otevřený posluchač: aby možná právě tímto zajetím dostal šanci uvědomit si úskalí moderního života.

DARK GAMBALLE během let získali řadu hudebních ocenění (žánroví Andělé, ceny Břitva ad.) a hráli na většině klubových a festivalových pódií. Přesto by právě desáté album Pochyby mohlo jít ještě dál: je plné precizních hráčských výkonů a dospělého muzikantsví, nadhledu, výrazové hloubky a zároveň neprvoplánových hitových melodií. „Satan si hnáty mne, s ním všechny jeho kurtizány. Vůbec se nekryjí, jsou si jisti svou imunitou, že zvoní hrana neslyší…“

Album vychází 11. září u X Production, divize Redblack.
… Dark Gamballe 2010:
10 (DeSed) – zpěv, Tom – klávesy, orgán, basa, samply, Gothyš – bicí, Spajsi – kytara, Deady – kytara
… nejbližší koncerty:
11.09. Vyškov – B-29, 20 let DARK & KŘEST CD + hosté
16.09. Kroměříž – MC Slady + Barricade, Bethrayer
16.10. Bučovice – Wake Snakes, Lamancha, Digital Chocolate
30.10. Kojetín – Bethrayer Fest
16.11. Kroměříž – MC Slady + Nšoči, Nibiru
26.11. České Budějovice – Dead End Festival
08.12. Brno – Melodka + Dying Passion
18.12. Vyškov – B29 + FreeFall, Wake Snakes

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *