DARIUS – Clôture (CD – 2018, Czar of Crickets Productions)

Se švýcarskou skupinou DARIUS se na Rumzinu opětovně vydáváme do světa post-rock/metalu, jenž má v případě této party vskutku podmanivý charakter. DARIUS svou aktuální nahrávkou (která je podle „soudobých regulí“ pochopitelně pouze instrumentální) sice nerozvíjí nikterak závratné instrumentální veletoče, ale poměrně zdařilým způsobem se jim daří kombinovat rockovou pocitovost s hutnějšími metalovými úseky.

Absenci chytlavých melodií zde umným způsobem nahrazují dramatické momenty a vypjatý „horský feeling“ švýcarských Alp. Nahrávka na mě působí jako inhalátor čerstvého vzduchu. Je krásné ho pozřít, být s ním, ale rozhodně nelze počítat s tím, že se Vám do rukou dostává komplet plný snadno zapamatovatelných riffů. I navzdory této skutečnosti však „Clôture“ milovníky post-rocku pravděpodobně potěší. Nahrávka vítězí především díky intimní atmosféře, jež pročesávají plechově znějící kytary. Jejich navrstvení je ovšem brilantní a svým způsobem za to může i fakt, že se v sestavě vyskytují hned tři kusy.

V podstatě i díky této skutečnosti se Švýcaři zaměřují na poněkud spletitější variace a svým způsobem se tak oddělují od pelotonu žánrově příbuzných kapel. Na druhou stranu ale nečekejte, že s „Clôture“ prožijete něco, co jste doposud nezakusili. Navzdory této poznámce se však DARIUS za svůj instrumentální příspěvek nemusí vůbec stydět. Cílové skupině fans by tento švýcarský chlebíček uniknout neměl.

Skladby: Glaucal, Charlotte, Pipistolet, Trace

Sestava: Daniel Huguenot – baskytara; Alan Brunetti – kytara; Sylvain Aebischer – kytara; Yannick Neveu – kytara; Julien Bernard – bicí

ALL

https://darius.bandcamp.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *