DÆRRWIN – Uv’Derekh (CD-2018, MetalGate)

Říká se, že k nám do Čech přichází veškeré umění se značným zpožděním. Pokud bych se měl opřít o toto tvrzení a vztáhnout ho na milovaný i nenáviděný žánr zvaný „post-black metal“, s největší pravděpodobností bych na něm neshledal nic nepravdivého. Přitom je vcelku pochopitelné, že mladší metaloví umělci už mají vzory úplně někde jinde, což mimo jiné potvrzuje i debutová deska pětice DÆRRWIN.

V mých očích se sice nejedná o až tak zběsile uchopený žánrový mix, ale i tak mohu nahrávku směle označit jako záležitost dostatečně zajímavou, byť zdaleka ne bezchybnou. Problém spatřuji především v nedostatku dostatečného počtu nápadů, řekněme tedy přímo osobitých nápadů, u kterých bych se výrazněji pozastavil. Středně rychlé skladby, kterým mimochodem nechybí důstojná atmosféra, sází zejména na propojení surovosti s něhou a melancholií. Důležitým faktorem je celá řada působivých intermezz, která mají sílu jednotlivé kompozice provzdušnit. Nicméně i přes toto všechno se v podstatě ve všech skladbách nachází celá řada „děr“, jež kolekci sráží o půl levelu níž. Tu další polovinu si pak bohužel vyhrazuje nevýrazný sound, upírající nahrávce tolik potřebnou vitalitu a svěžest. Těžko říct, jaký záměr DÆRRWIN nakonec měli, ale mně osobně se takto unyle nastavený zvuk pranic nezamlouvá (hlavně v těch rychlejších sypanicích).

Když se ale na debutovou desku podívám s opravdu tolerantním hledím, nemohu říci, že by se CD „Uv’Derekh“ nepovedlo. DÆRRWIN si jednoduše zvolili hodně trnitou cestu k pokladu a záleží jen na nich, jestli se jim v budoucnu povede dopravit k vytouženému cíli. Osobně si myslím, že kapela tímto počinem dostatečně naznačila své možnosti a do dalších časů s ní snad i můžeme počítat.

Skladby: Foreword (Intro), I (Chapter One), Intermezzo (Before Second Chapter), II (Chapter Two), Intermezzo (Before Third Chapter), III (Chapter Three), Intermezzo (Before Fourth Chapter), IV (Chapter Four)

Sestava: xZdenx – zpěv; Ulwerson – kytara; Bam – kytara; Francesco – baskytara; Ivan – bicí

ALL

http://bandzone.cz/daerrwin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *